Man City alistas ülitähtsas mängus Liverpooli ja püsib tiitlikonkurentsis ({{commentsTotal}})

Leroy Sane
Leroy Sane Autor/allikas: PA Wire/PA Images/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas tiitlikaitsja Manchester City koduväljakul Liverpooli 2:1 ja vähendas tabeli tipus nendega vahe neljale punktile.

Sergio Agüero tabamus 40. minutil viis City juhtima, 64. minutil viigistas äärekaitsjate Andrew Robertsoni ja Trent Alexander-Arnoldi suurepärase töö järel seisu Roberto Firmino. City võidu kindlustas postipõrkest Liverpooli võrku sahistanud Leroy Sane löök 72. minutil. Liverpoolile oli see käesoleval Premier League'i hooajal alles esimeseks kaotuseks 17 võidu ja kolme viigi kõrval.

City võit muutis tabeli tipu taas ülipõnevaks. 21 vooru järel on Liverpoolil 54 ja Manchesteri klubil 50 silma. Kolmandal kohal oleval Tottenhamil on 48 punkti.

Enne mängu:

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas lähevad täna vastamisi tiitlikaitsja Manchester City ja turniiritabeli praegune liider Liverpool. Mängu on juba pikalt oodatud ja seda peetakse meistritiitli selgitamisel üheks hooaja võtmekohtumiseks.

Liverpooli on 20 vooruga kogunud 54 punkti (17 võitu, kolm viiki, null kaotust) ja asub kindlalt liidrikohal. City on 47 punktiga kolmas, kusjuures meeskond on kaotanud viimasest viiest matšist lausa kolm.

Just viimase aja kehv vorm ongi asjad sedapidi pööranud, kuna veel viie vooru eest asus Man City liidripositsioonil. Nende edu Liverpooli ees oli kaks punkti ja lisaks aitas neid parem väravatevahe.

Kõigest hoolimata ollakse koduväljakul väike favoriit. Tänavusel hooajal on kodus võidetud kõigi sarjade peale 14 mängust 12. Need matšid on toonud keskmiselt 4,14 väravat ja City on löönud kaks või enam väravat 13 mängus ehk vaid ühes mitte.

Liverpoolil on vastukaaluks kõva kaitse. Sel hooajal pole keegi neile kordagi löönud enam kui ühe värava mängus. Koguni tosinal juhul ongi Merseyside'i meeskonna kaitse lukku jäänud.

Nende hooaja esimene omavaheline mäng Anfieldil lõppes 0:0 viigiga.