78-aastane Rein Pärn on tänavu jooksnud sada maratoni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kinnitamata andmetel on maailmas ainult üks 78-aastane mees, kes on aasta jooksul läbi jooksnud ei rohkem ega vähem kui sada maratoni. See mees on Rein Pärn, kelle arvele on selle aasta jooksul kogunenud 4219 jooksukilomeetrit. Rekordimehe unistus on elu jooksul joosta viiesajal maratonil.

Laupäeva hommikul kell pool üheksa liigub Tallinna kesklinnas veel peolt koju naasvaid inimesi, kui Estonia teatri ette hakkab kogunema spordidressides seltskond, teiste seas ka maratoonar Rein Pärn - mees, kes maratonipisikuga nakatus alles keskeas.

"50-aastaselt praktiliselt hakkasin peale. Siis oli lihtsalt proovimine, üksikud korrad, mitte palju, aga kui oli joostud 50 või 60 maratoni, siis hakkasin mõtlema, et peaks nagu rohkem jooksma. Tollal oli maratone raske joosta, sest amatööre ei tahetud nähagi," meenutab Pärn.

Maratoonarid on on sõbralik seltskond, räägib Rein, kes loodab stardi eel, et ilm on ilus ja tervis peab vastu.

Keskpäevaks on jooksuseltskond jõudnud Piritale, Rein dikteerib maratoni tempot ja kolme tunni pärast loodetakse jõuda Vabaduse väljakule. Täpselt nii lähebki ja Jaani kiriku kellade saatel saab maratoni lõppenuks kuulutada.

Sajas maraton sel aastal on läbi, kuidas läks?

"Ei olnud kõige hullem, on hullemaid olnud. Mulle anti aega tugevasti. Suur tänu kaaslastele, üksinda oleks natuke igav olnud," muljetab Pärn finišis.

Reinu jooksude üle on aidanud arvestust pidada Janek Oblikas, kes ütleb, et Rein Pärn on jooksulegend.

"Rein Pärn on teinud ajalugu, sest ta on esimesene eestlane, kes on aasta jooksul sada maratoni läbinud ja teine fakt, mis vajab veel küll täpset kinnitamist, on see, et minu teada võib ta olla esimene 78-aastane mees kogu maailmas, kes on aasta jooksul sada maratoni läbinud," lisab jooksuportaali Marathon100 juht Janek Oblikas.

Rein Pärn ise on ehteestlaslikult tagasihoidlik.

"See ülesanne on nüüd täidetud. Kunagi öeldi, et iga endast lugupidav mees peab iga oma eluaasta kohta ühe maratoni jooksma, ja muidugi ka naised, aga võib ka rohkem," muheleb Pärn.

Loorberitele puhkama Rein ei kavatse jääda, sest järgmise aasta esimeses pooles loodab ta täis saada viissada maratoni.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: