Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Korvpalliliit ja ERR katkestasid lepingu koondisemängude edastamiseks

Rivo Saarna ja Jüri Ratas
Rivo Saarna ja Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Korvpalliliit otsustas katkestada 2017. aastani kehtiva lepingu Eesti Rahvusringhäälinguga Eesti korvpallikoondise mängude näitamiseks ERR-i telekanalites ning viib järgmiseks kolmeks hooajaks kõik Alexela korvpalli meistriliiga ja Eesti rahvusmeeskonna mängude ülekanded Delfi TV ja TV6 eetrisse.

ERR-i sporditoimetuse juhi Rivo Saarna sõnul on otsuse ajendiks erakanalite võitlus turuosa nimel ning selles valguses paistavad korvpalliliidu motiivid arusaadavad, kuid televaataja sellest muutusest ei võida.

"TV6 leviala ei kata kogu Eestit, samuti ei ole erameedial täna võimekust näidata Eesti parimat korvpalli HD kvaliteedis," kommenteeris Saarna.

Rivo Saarna sõnul pakkus rahvusringhääling lepingu lõpetamise vältimiseks korvpalliliidule mitmeid lahendusi, sealhulgas ka mängude jagamise erakanalite ning rahvusringhäälingu vahel. "See olnuks lahendus, millest vaatajad ning Eesti korvpall oleks võitnud kõige enam, kuid Delfi, TV6 ja TV3 auditoorium kaotaks paralleelsete ülekannete puhul ETV-le, mistõttu erakanalid korvpalliliidule sellist vabadust ei jäta," kommenteeris Saarna.

"Kommertshuvide ja -väljunditega konkureerimiseks jäävad praegusel juhul avalik-õiguslikule ringhäälingule seatud raamid kitsaks," selgitas ERR-i spordijuht. "Konkreetselt pean silmas alaliidu toetajate reklaami- ja sponsorteabe edastamisele, mille osas on seadusega ERR-ile seatud ranged piirangud."

Reklaami esitamise kõrval on Saarna sõnul teine oluline põhjus lepingu katkestamiseks seotud 2016. aasta Rio OM-i ülekannetega. "Augustikuus, mil Eesti korvpallikoondist ootab ees mitmeid olulisi maavõistlusi, ei ole ERR-i telekanalites paralleelselt olümpiaprogrammiga Eesti pallimänguülekannete edastamiseks lihtsalt ruumi," selgitas ERR-i spordijuht.

Saarna kinnitusel jätkab Eesti Rahvusringhääling Eesti korvpalli aktiivset kajastamist ERR-i uudistekanalites vaatamata teleülekannete õiguste lepingu lõpetamisele.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: