Zahkna ja Vsivtsev lõpetasid suvebiatloni MM-il teises kümnes ({{commentsTotal}})

Grete Gaim, Meril Beilmann, Rene Zahkna ja Mart Vsivtsev
Grete Gaim, Meril Beilmann, Rene Zahkna ja Mart Vsivtsev Autor/allikas: facebook.com/estonianbiathlonteam

Tšehhis Nove Mestos toimuvatel suvebiatloni maailmameistrivõistlustel sai Mart Vsivtsev meesjuunioride 12,5 kilomeetri jälitussõidus 13. ja Rene žahkna meeste seas 14. koha.

Juunioride maailmameistriks krooniti venelane Vjatšeslav Maleev ajaga 35.00 (0+1+1+0). Teise koha teenis ukrainlane Bogdan Tsymbal (+21,3; 1+0+1+0) ja kolmanda Tšehhi laskesuusataja Vitezslav Hornig (+51,2; 1+0+1+1). Vsivtsev kaotas võitjale 4.34 ja tegi kolm trahviringi.

Meeste 12,5 kilomeetri jälitussõidus läks kaksikvõit Tšehhi, kui esikoha teenis ühe möödalasu teinud Ondrej Moravec ja teise 33,7 sekundit hiljem finišeerunud Michal Krcmar (0+0+2+0). Kolmanda koha sai ukrainlane Artem Pryma, kes tegi kaks möödalasku ja kaotas võitjale 43 sekundit. Rene Zahkna jõudis finišisse ligi kaks minutit hiljem ja pälvis nelja möödalasuga 14. koha.

Naiste klassis krooniti maailmameistriks tšehhitar Veronika Vitkova ajaga 31.25 (0+1+0+1). Teise koha sai neli trahviringi teinud Slovakkia laskesuusataja Paulina Fialkova (+21,8) ja kolmanda Kazashtani sportlane Galina Vishnevskaya (+27,7), kes tegi sarnaselt võitjale kaks trahviringi. Meril Beilmann teenis kaheksa trahviringiga 23. koha, kaotust võitjale kogunes 5.21 ja Grete Gaim lõpetas 30. positsioonil (+7.04; 2+1+3+2).