Hannes Soomer teenis Itaalias MM-punktilisa ({{commentsTotal}})

Hannes Soomer
Hannes Soomer Autor/allikas: Václav Duška Jr

Pühapäeva pärastlõunal sõideti Itaalias, Misano ringrajal mootorrataste ringrajasõidu klassi Supersport MM-hooaja kaheksas etapp, kus Hannes Soomer sai kirja 15. koha.

Hannes Soomer alustas võistlust 15. kohalt ning lõpetas avaringi koha võrra madalamal. Kogu 19-ringilise võistluse pidas Racedays meeskonna võistleja heitlust kohtadele 14 – 17. Finišis sai Soomer kirja 15. koha. Koht eespool lõpetanud Luke Stapleford'ist (Yamaha) jäi eestlast lõpuks lahutama 1,8 sekundit.
Sellega teenis eestlane MM-tabelisse ühe lisapunkti.

Misano etapi võitnud Federico Caricasulo'st (Yamaha) jäi Soomer 19-ringlilise võistluse järel maha 36,9 sekundiga. Kaheksa sõidetud etapi järel hoiab eestlane 12 punktiga Supersport MM-arvestuse 17. kohta.

"Oli üks keeruline nädalavahetus. Reedestes trennides olid mootorrattaga väiksed probleemid, mille laupäevaks korda saime. Laupäevastes trennides tegime hea progressi ja sõitma läksime optimistlikult. Pärast sellist nädalavahetust punktiga koju tulla on loomulikult hea, aga suvepausil tuleb midagi välja mõelda, et teisel poolel hooajast oleksime stabiilselt esiotsale lähemal," sõnas Soomer võistlusjärgselt.

Supersport võistlejatel ja meeskondadel algab nüüd väljateenitud suvepaus ning järgmine MM-hooaja etapp sõidetakse 14. – 16.septembril Portugalis, Algarve ringrajal.