Ookeanipurjetamise etapi võitis Team Brunel ({{commentsTotal}})

Team Brunel
Team Brunel Autor/allikas: Ainhoa Sanchez/Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race purjetamisvõistluse seitsmenda etapi finiši võttis esimesena Hollandi Team Brunel, edestades Uus-Meremaalt Aucklandist Brasiiliasse Itajaisse jõudmiseks kulunud 16 päeva, 13 tunni, 45 minuti ja 18 sekundiga poodiumi teise koha võtnud Hiina Dongfeng Race Teami vaid 15 minuti võrra.

Pea kogu ulatuses Lõuna-Jäämeres kulgenud etapp oli 7800 meremiiliga võistluse kõige pikem ning üks karmimaid, kuna purjetajatel tuli rinda pista seinast-seina tingimustega - nii tugevate tormide ja madalate temperatuuride, järskude tuule pööramiste kui Lõuna-Ameerika ranniku lähistel valitsenud kannatust proovile panevalt nõrkade tuultega.

Viimase 48 finišieelse tunni kestel toimus Team Bruneli ja Dongfeng Race Teami vahel tõeline kassi ja hiire mäng, kus ettenägelikkus ja sellest tulenevad taktikalised sammud muutusid väikseimagi nüansini otsustavaks. Etapi võit tähendas Team Bruneli jaoks märkimisväärset tõusu võistluse edetabelis: raske Auckland - Itajai etapp andis topeltpunktid ning koos võidu eest saavutatud boonuspunktidega õnnestus meeskonnal kasvatada oma kogupunktisumma 20-lt 36-le ning tõusta kokkuvõttes kuuendalt positsioonilt kolmandale.

"Sportlikust seisukohast oli see etapp meie jaoks uskumatult edukas ja enesekindlust sisendav. Saadud maksimumpunktid aitasid meid tagasi suurde mängu," sõnas Team Bruneli skipper Bouwe Bekking.

Dongfeng Race Teami jaoks on seitsmenda etapi teine koht tõenäoliselt piisav, et tõusta võistluse üldliidriks hispaanlaste MAPFRE ees, kes oli juhtinud regatti teisest etapist alates. Kolmandana jõudis Itajaisse Hollandi Team AkzoNobel, kaotades Team Brunelile ja Dongfeng Race Team'ile ajaliselt ligi pooleteist ööpäevaga.

Jahtide MAPFRE ja Turn the Tide on Plastic meeskonnad on hetkel veel finiši poole teel. Etapi on aga katkestanud Vestas 11th Hour Racing, kelle jahi mast murdus Kap Hoorni lähistel, misjärel oldi sunnitud maabuma Falklandi saartel, ning Lõuna-Jäämerel üle parda kukkunud meeskonnaliikme kaotanud ning seejärel hoopis Tšiilisse suundunud Sun Hung Kai/Scallywag, kelle edasine tegevus on praegu lahtine.

Võistluse seitsmes etapp stardib 22. aprillil ning selle käigus purjetatakse Itajaist USA-s Rhode Islandil asuvasse Newporti.

Volvo Ocean Race on purjetamise märgiline võidusõit ümber maailma ja professionaalsete meeskondade ülim proovikivi. Võidusõit sai alguse 1973. aastal Whitbread Round the World Race nime all ning senise 12 sõidu jooksul on osavõtjaid kogunenud üle 2000 purjetaja. 2017-2018 võidusõit algas Alicantes, Hispaanias 22. oktoobril ja lõppeb Haagis, Hollandis 2018. aasta juunis. Võistlusdistants koosneb üheteistkümnest etapist kokku üle 45000 meremiiliga (üle 83000 kilomeetri), mis viivad purjetajad 12 suurlinna kuuel kontinendil. Volvo Ocean Race peetakse üheks mentaalselt ja füüsiliselt raskeimaks võistluseks maailmas.

Üldjärjestus ja punktitabel seitsme etapi järel hetkeseisuga:

1. Dongfeng Race Team - 46 punkti
2. MAPFRE - ei ole veel finišeerinud - 39 punkti
3. Team Brunel - 36 punkti
4. Team AkzoNobel - 33 punkti
5. Sun Hung Kai/Scallywag - katkestas etapi - 26 punkti
6. Vestas 11th Hour Racing - katkestas etapi - 23 punkti
7. Turn the Tide on Plastic - ei ole veel finišeerinud - 12 punkti

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: