Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saskia Alusalu õpetajast õde: lapsed on uisutamisest üsna vaimustuses

PyeongChangi olümpia neljanda Saskia Alusalu õde Sandra on samuti endine kiiruisutaja ja kunagine Eesti rekordite omanik. Praegu on ta Põltsamaa Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja uisutamistreener.

"Meil on koolis oma uisuplats. Kui võimalus, siis teeme trenni seal. Kehalise kasvatuse tunnid ka muidugi - kordamööda suusatame ja uisutame," lausus täna Adaveres viibinud Sandra Alusalu ERR-ile.

"Kui Põltsamaa liuväli veel ei ole valmis, Adaveres Väino [Treiman] on väga kiire ja tegutseb öötundidel - sageli saab Adaveres enne liuväli valmis -, siis käime Adaveres uisutamas. Samuti enne võistlusi ette valmistamas õpilasi. Nad teavad, mis rajal võistlus tuleb ja kuidas siin asi käib. Tänagi võtsin ühe tüdruku, kes kolmapäeval esimest korda kiiruiske proovis, siia kaasa."

Sandra alusalu tunnistab, et õe edukas saavutus on vaimustust tõstnud. "Põltsamaa kooli näitel ütleks, et meie õpilased uisutavad kõik päris hästi ja on väga tublid. Ma arvan, et kui on head talve, siis meil kooli tasemel häid uisutajaid Põltsamaalt tuleb. Mida rohkem saab ikka uiskudel olla, seda parem ja osavam ja lapsed rohkem naudivad ka seda, kui neil tuleb hästi välja."

Lapsi sundima ei pea. "Jõgevamaal kindlasti. Mitte ainult Põltsamaa koolis. Meil oli siin kolmapäeval maakonnavõistlustel võistlemas 70 õpilast Põltsamaa koolist, aga ka mujalt koolidest. Lapsed on üsna vaimustatud. Mul käib uisutrennis püsivalt 15 last, aga nüüd, kui meil on toimunud tunnid väljas ja nad kooli liuväljal näevad, et meil uisutamine käbi, siis mul on korraga trennis 30 last. Vaimustus on kasvav."

Sandra treenib korra nädalas esimese kuni viienda klassi lapsi. "Teeme harrastustasemel täitsa hoki- ja iluuiskudega. Kiiruisuvarustust annan mõnele üksikule proovida. Kui talle meeldib, siis ta saab nendega sõita, aga vaimustus on kasvav ja päris mitu last selle nädala maakonnavõistlustel palusid, et "äkki ma võin kiiruisu uisuga sõita?" Meil oli eraldi võistlusklass kiiruisuga sõitjatele. Aga soov kiiruisuga sõita on päris suur."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: