Tarvi Pürn: spordivaldkond ei ole sobinud stipendiumide skeemi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Spordivaldkonnas on kultuuriministeeriumi jaoks käesoleval aastal üks prioriteete koondise tasemel sportlaste ja võistkondade rahastamise süsteemi ülevaatamine. Praeguse süsteemi suurim puudus on liigne projektipõhisus. Räägib kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

"Koondiste teemat käsitledes me peame aru saama, et see on järjepidev protsess, mis algab noortest talentidest ja lõppeb loodetavasti heade tulemustega tiitlivõistlustel. Ükski osa sellest protsessist ei tohi olla pildilt väljas, see peab olema ühtselt lahendatud," sõnas Pürn Vikerraadiole.

Ta lisas: "Fookusest on täielikult väljas võistkonnaalad ning fookusest on väljas mitteolümpiaalad. nendel on jätkuvalt toimetamine sellisel hallil alal, kus on ainult projektipõhised võimalused ja pikaajalisi eesmärke pole sellises olukorras teha."

Eelnevatel aastatel on spordireformi käigus pidevalt suurendatud treenerite tööjõukulu toetusi ning uuendatud toetuste eraldamise põhimõtteid. Ka spordikohtunike tegevus on tänaseks selgemalt reguleeritud. Sel aastal eraldas valitsus alaliitudele täiendavalt 445 000 eurot kohtunike arendamise ja tasustamise süsteemi korrastamiseks.

Jätkuvalt on aga palju segadust sportlaste stipendiumide ja töötasude maksmise põhimõtetega. Tarvi Pürni sõnul loodetakse konkreetsete lahendusteni jõuda lähikuudel.

"Üldine põhimõte on see, et spordivaldkond oma spetsiifikaga ei ole osutunud sobivaks ühtsesse skeemi," sõnas Pürn.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: