Kultuuriministeeriumi asekantsler: Eesti sai oma kohustustega hästi hakkama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni hinnangul said Eesti spordijuhid ja organisatsioonid Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega kaasnenud kohustustega väga hästi hakkama.

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana arenes Pürni sõnul eelkõige Eesti spordi rahvusvaheline suhtlus. Koostöö käigus loodi palju tipptasemel kontakte. "Võib-olla kõige enam võitis sellest Eesti spordi juhtimine ja Eesti spordi juhid ning valdkonna ekspertide rahvusvaheline maine," ütles Pürn ETV spordisaatele. "Kogu selle perioodi jooksul ning ettevalmistuse ajal olid spordiorganisatsioonid ja valdkonna eksperdid meie tegevustesse kaasatud ja tänu nendele suutsime oma teemad, eesmärgid ning üritused kõik läbi viia planeeritult. Nii, et me oleme nende tulemustega väga rahul."

Eesti tiim tõstis eesistumise ajal fookusse treenerite rolli muutuvas ühiskonnas, sest üheksa miljonit Euroopa treenerit ootab, et nende tööd rohkem hinnataks ja soovib nõu, kuidas nutiajastul osavamalt spordiväärtusi õpetada. Treenerite rolli väärtustamisega tegelemise eest kiitis eestlasi isegi ROK-i president Thomas Bach. "Kiidame Eesti eesistumise programmi suurt edu treenerite rolli väärtustamisel, sest see pole mitte mõnikord, vaid enamasti alahinnatud," sõnas Bach.

See oli ühtlasi kaheksa aasta jooksul esimene kord kui ROK-i president osales Euroopa Liidu ministrite nõukogu debatis ja tähendas Eesti spordi eesistumise tiimile suurt töövõitu.

Euroopa liikmesriikidele pakkus huvi Eesti spordiregistriga seotud treenerite toetuste -ja tasemete süsteem. "Eesti treenerite kutsekvalifikatsiooni süsteem ja selle ühildumine Euroopa treenerite kutsekvalifikatsiooni raamistikuga on Euroopa tasandil üks enim edasi arenenuid," tõdes Pürn. "Seal oligi paljudel riikidel meie käest õppida ja nad küsisid palju, et kuidas me selliste lahenduseni jõuda. Ja näiteks viimastel aastatel väga positiivseks osutunud treeneritoetuste rakendamine, mida me tegime läbi spordiregistri süsteemi ja mis käivitus efektiivselt, edukalt on üks hea näide, kuidas sellist tõenduspõhist poliitikat ellu viia ja selliseid näiteid sisuliselt ei ole Euroopas rohkem. Ja muidugi saadi ka rohkelt teadmisi, et kuidas oma nõrkusi, näiteks sportlaste topelkarjääri teemat arendada."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: