Lõppeva aasta parimaks aerutajaks valiti Joosep Karlson ({{commentsTotal}})

Joosep Karlson
Joosep Karlson Autor/allikas: International Canoe Federation

Eesti Aerutamisföderatsioon valis lõppenud hooaja kokkuvõtteks parimaks meesaerutajaks pärnaka Joosep Karlsoni, kes tuli ühekanuul kodustel rajaaerutamise võistlustel kuuekordseks Eesti meistriks ning kelle parimaks rahvusvaheliseks tulemuseks jäi 2017. aasta hooajal Euroopa meistrivõistluste 1000 meetri olümpiadistantsi 10. koht.

Parimaks süstasportlaseks nimetati tartlane Kaarel Alupere, kuuekordne Eesti meister ja maailmameistrivõistluste 13. ning Euroopa meistrivõistluste 12. koht kahesüstal koos Kaspar Sulaga.

Parimaks naiseks nimetati ühesüstal narvakas Natalja Tortsova, kahekordne Eesti meister 2017. aasta hooajal ja Eesti karikavõistluste üldvõitja.

Aerutamises on ka järelkasvu. Möödunud hooaja parima tiitli noormeeste kanuu klassis sai Deniss Tihhomirov, viiekordne juunioride meister, kes saavutas oma esimese Eesti meistritiitli täiskasvanute klassis ning tuli juunioride maailmameistrivõistlustel 12. kohale.

Veeslaalomi parimateks valiti Eesti meistrid Külli Raudsalu, Argo Raudsalu ja Tarmo Peiker.

Uuel aastal on Eesti Aerutamisföderatsioonil plaanis panustada lisaks tippspordile aerutamise järelkasvule. 2017. aastal toimusid esmakordselt võistlused “E” vanuseklassile, kus osalesid 2007. aastal sündinud ja nooremad sportlased.

Toimetaja: Siim Semiskar