Vanameister Cahilli kaks väravat tõmbasid Süüria unistusele kriipsu peale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tim Cahill (paremal), Austraalia koondise treener Ange Postecoglou ja Firas Mohamad Al Khatib (keskel) Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Austraalia jalgpallikoondis alistas täna toimunud MM-valiksarja Aasia tsooni play-off'i korduskohtumises Süüria lisaajal 2:1 ning jõudis otsustavasse play-off'i, kus minnakse vastamisi Põhja- ja Kesk-Ameerika tsooni neljanda riigiga.

Neutraalsel pinnal Malaisias toimunud avakohtumine lõppes 1:1 viigiga, täna Sydneys 42 000 inimese ees peetud kordusmatši läks 6. minutil juhtima Süüria, kui täpne oli nende staarründaja Omar Al Soma.

Vaid seitse minutit hiljem viigistas peaga austraallaste 37-aastane talisman Tim Cahill ning kuigi kodumeeskond avaldas Süüria väravale tugevat survet, suutsid külalised kohtumise lisaajale viia. Head mängu näitas Süüria väravapostide vahel seisnud Ibrahim Alma, kes tõrjus 12 austraallaste pealelööki.

Cahill viis Austraalia 109. minutil 2:1 ette ja kuigi lisaaja neljandal minutil jäid süürlased Mahmoud Al Mawasi teise kollase kaardi tõttu kümnekesi, jätkus neil veel nii palju jõudu, et viimastel sekunditel ohtlikust kohast karistuslöök teenida. Al Somahi sooritus tabas aga posti.

Austraalia kohtub CONCACAF-i tsoonis neljanda koha saava koondisega, kelleks on üks voor enne otsustava ringi lõppu Panama.