Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaljuveer selgitab, miks näitab ETV jalgpalli, aga mitte korvpalli

ETV sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer rääkis hommikuprogrammis "Terevisioon", miks Eesti jalgpalli meistrivõistlused on teleekraanil ja miks näiteks korvpalli meistrivõistlused ei ole.

"Jalgpalli on tõesti palju, sest sel aastal on jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniir Brasiilias. Paarisaastatel, kui jalgpalli tiitlivõistlused on, siis jalgpall ongi rohkem eetris," rääkis Kaljuveer.

"Aga me toimetuses eelmisel aastal otsustasime, et hakkaksime näitama aastaringselt ühte kuni kahte palliliiga ala ja tegime siis sellise otsuse, et hakkaksime näitama jalgpalli Eesti meistrivõistlusi kevadest sügiseni ja plaan oli teha ka sügisest kevadeni korvpalli Eesti meistrivõistlusi."

"Ma võtsin ühendust Aivar Pohlakuga, Eesti Jalgpalli Liidu presidendiga, teatasin meie plaanist ja ütlesin, et üks "aga" on ka asja juures. Eesti meistrivõistluste juurde ei saa sponsor- ega reklaamteavet, sest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu seda ei luba. Siis Pohlaku vastus oli, et "oleme nõus sellega". Et igal juhul ETV ekraanile saada. See oli meie strateegiline otsus."

Lisaks Pohlakule rääkis Kaljuveer ka Eesti Korvpalliliidu presidendi Jüri Ratasega. "Rääkisime talle täpselt sama juttu - et teeksime sellise koostöövormi. Et sügisest kevadeni näitaks Eesti korvpalli meistrivõistlusi. Põhiturniiri mänge siis vastavalt 10-20 kohtumist - kui kokkuleppe saavutame, siis mõtleme selle kõik läbi - ja siis kevadised poolfinaal- ja finaalseeriat."

"Ja üks "aga" - ei saa ringhäälingu nõukogu luba reklaami- ja sponsorteabele. Jüri Ratas võttis mõtlemisaja ja vastus oli "ei". Ta ei soovinud meiega koostööd ja see ongi ilmselgelt vastus, miks on jalgpall ja miks ei ole korvpalli ekraanil."

Seda, miks sponsorite reklaame ülekannete juures näidata ei saa, Kaljuveer ise ei otsusta. "Seda tuleb küsida Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu käest. Kui korvpallurid mõtlevad, et Kaljuveer ei luba, siis see ei ole vastus. Mina ei otsusta nende asjade üle, meil on olemas rahvusringhäälingu nõukogu, kes teeb need otsused ära ja kahjuks on see nii."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: