Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ves Spordi peatoimetaja on täiesti kindel, et vahele jäid ka Eesti suusatajad

Vene spordiportaali Ves Sport peatoimetaja Andrei Mitkov väidab kahele rahvusvahelisele allikale tuginedes täie kindlusega, et Torino olümpia dopinguproovide järelkontrollis leitud positiivsete proovide andjate hulgas on ka eestlased ja seda infot omab nii EOK kui ka suusaliit.

Eile õhtul avalikustatud artiklis tuuakse välja Andrus Veerpalu ja Kristina Šmiguni nimed. Täna loo autor Mitkov kummagi nime enam ei maini. Küll aga kinnitab mees, et talle teadaolevalt on dopinguinfo saadetud nii Eesti Olümpiakomiteesse kui ka Suusaliitu.

„Nimesid mulle ei öeldud. Kuid see, et tegu on Eesti suusatajatega, see on sada protsenti kindel,” kinnitas Mitkov telefoniusutluses „Aktuaalsele kaamerale”.

„Minu andmetel on kõik dokumendid nii Eesti Olümpiakomiteele kui ka Suusaliidule juba saadetud. Küsige neilt,” soovitas ta.

Eesti Suusaliidu peasekretär Jaak Mae kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et neile sellist infot laekunud pole.

Väidetavalt tuvastati vähemalt neli positiivset dopinguproovi, mis ametlikult avalikustatakse pärast Sotši mänge. Väidetavate vahelejäänute hulgas olevat üks või kaks Eesti murdmaasuusatajat ning arvatavasti on tegu olümpia medalivõitjatega.

Ves Sport avaldas eile uudise, et neile teadaolevalt on 2006. aasta Torino olümpiamängude dopinguproovide korduskontrollimisel leitud positiivsed näidud ühe või kahe Eesti murdmaasuusataja proovidest.

Mitkov ei ole Venemaal sugugi tundmatu ajakirjanik. Ta on kajastanud nelju olümpiamänge, on valitud eelmisel kümnendil Venemaa parimaks spordiajakirjanikuks ning on olnud pressiatašee Vene paraolümpiakoondise juures Pekingi OM-il.

Toimetaja: Maarja Värv, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: