Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Allikmaa: ERR eelistab suurvõistlusi, kus osalevad eestlased

Margus Allikmaa
Margus Allikmaa Autor/allikas: Peeter Langovits/Scanpix

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul tuleb taliolümpiate kajastamist eelistada jalgpalli MM-ile, kuna esimesel suurvõistlusel teevad kaasa ka Eesti sportlased.

"Rahvusringhäälingu seaduses kui ka arengukavades ja strateegiadokumentides on kirjas, et rahvusringhääling esmajärjekorras edastab neid suurvõistlusi, kus teevad kaasa Eesti sportlased," rääkis Allikmaa Vikerraadio saates Uudis+.

"Ja see on ka põhjus, miks me ei vali taliolümpia ja jalgpalli MM-i vahel. Sellepärast, et taliolümpial osalevad ka Eesti sportlased ja sellega on valik määratud."

Traditsiooniliselt ETV kavasse kuulunud otseülekanded jalgpalli MM-finaalturniirilt järgmisel suvel on ohus, kuna Allikmaa sõnul pole nende tegemiseks piisavalt raha. Seetõttu soovitakse õiguseid müüa erakanalitele või Tallinna Televisioonile.

Allikmaa välistas ka võimaluse, et ERR võiks tulusid teenida reklaamimüügist, kui nõukogu selle heaks kiidaks. "Ettepanek tähendaks tegelikult rahvusringhäälingu seaduse muutmist, mitte nõukogu nõusolekut. Seadus ütleb väga ühemõtteliselt: rahvusringhääling reklaami ei edasta. See ei ole nõukogu valikute küsimus."

"Meie oleme küsinud erakanalite huvi. Esimeses ringis on erakanalid oma huvi eitanud. Küll aga on oma huvi kinnitanud Tallinna Televisioon ja täpsemalt Toomas Lepp, Tallinna Televisiooni esindaja."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: