Olümpiavõitja alistanud Eesti epeenaiskond kaotas MK-etapi finaalis

Eesti naiste epeekoondis alistas Marrakechis toimunud MK-etapil veerandfinaalis 26:25 olümpiavõitja Itaalia ja poolfinaalis 36:33 OM-hõbeda Prantsusmaa, ent pidi finaalis tunnistama Hiina 42:37 paremust.
Avaringis läks Eesti vastamisi Usbekistaniga ja võitis kindlalt 45:22. Suure vahe tegi neljandas minimatšis sisse Irina Embrich, kes alistas oma vastase 8:2. Katrina Lehis sai järgmisest vastasest jagu 5:1 ja viis Eesti juhtima juba 22:9.
Kaheksandikfinaalis sai Eesti samuti väga kindlalt jagu märksa tuntumast vehklemismaast Ungarist 45:28. Huvitaval kombel torkasid eestlannad igas minimatšis vastast viis korda, küll aga varieerus ungarlannade rünnakuteravus.
Vaid olümpiapronks Eszter Muhari suutis oma viimase minimatši Katrina Lehise vastu vormiliselt 7:5 võita, aga Ungari oli eelnevalt juba 21:40 kaotusseisus.
Veerandfinaalis tuli vastamisi minna Pariisi olümpiavõitja Itaaliaga, kelle neljast kullanaisest oli Marrakechis naiskonda esindamas kaks. Eesti oli suurema osa matši esimesest poolest kaotusseisus, Lehis ja Embrich said siis kaks võitu järjest ja Eesti läks ette 18:16.
Differt ja Embrich kaotasid seejärel vastavalt Federica Isolale ja Alberta Santucciole ning eestlannad alustasid viimast minimatši 22:23 kaotusseisus, Lehis suutis kahekordse individuaalse maailmameistri Rossella Fiamingo vastu seisu viigistada ning seejärel ka otsustava torkega võita.
Poolfinaalis olümpiahõbeda Prantsusmaa vastu jäi Eesti kahel puhul viietorkelisse kaotusseisu, aga Differt võitis Eloise Vanrysselit 6:4 ja Embrich valitsevat maailmameistrit Marie-Florence Candassamyd 5:3.
Lehis alustas otsustavat minimatši Lauren Rembi vastu 28:29 kaotusseisus, aga oli vastasest aktiivsem ning haaras kiirelt edu, mida suutis lõpuni edukalt kaitsta. Lehise 8:4 võidu toel saavutas Eesti poolfinaalis 36:33 võidu ning pääses finaali, kus vastaseks tuli Hiina.
Finaalmatš pidi Eesti aja järgi algama kell 21.45, kuid lükati esmalt pool tundi edasi ning algas siis pärast meeste finaali üldse veidi enna 23 õhtul.
Finaalis Hiina vastu jäid eestlannad alguses kaotusseisu, aga Lehis sooritas siis Tang Junyao vastu teises minimatši kolm viimast torget ja viis Eesti 8:6 juhtima. Differt läks Shi Yuexini vastu 9:6 ette ning pärast Embrichi minimatši Tangi vastu oli Eesti ees 13:11, ent Shi tegi siis Lehise vastu tugeva esituse ja hiinlannad haarasid kuuenda minimatši järel 19:16 edu.
Differt kaotas seejärel Tangile seitsmenda minimatši 6:7, Embrich viigistas eelviimases Shiga 5:5 ning viimases vastasseisus ei suutnud Lehis Yu vastu imet korda saata. Eesti kaotas finaali koondskooriga 37:42.
Meeskondade turniiril piirdus Eesti avaringiga, kus kaotas Iisraelile 31:45. Vahe venis sisse neljandas minimatšis, kus Markus Salm jäi vastasele alla 0:5. Suure kaotuse sai eelviimases minimatšis ka Filipp Djatšuk (1:6).
Toimetaja: Siim Boikov, Anders Nõmm