Külm edestas Idre katsevõistlusel Öbergi ja Tomingast pooleteise minutiga

Susan Külm
Susan Külm Autor/allikas: Greta Külvet

Eesti laskesuusatajad teevad sel nädalavahetusel avastardid Idres, kus peetakse Rootsi hooaja avavõistluse raames nii Eesti rahvus- kui järelkasvukoondise katsevõistlused. Laupäeval sõidetud individuaaldistantsidel olid eestlastest parimad Susan Külm ja Rene Zahkna.

Külm läbis distantsi puhtalt ja teenis kolmanda koha, kui kaotas samuti kõik tiirud puhaste paberitega läbinud Anna Magnussonile 1.32,9. Kolm möödalasku teinud Elvira Öberg sai 33-sekundilise kaotuse juures teise koha.

Külma järel oli neljas kahel korral eksinud Regina Ermits (+2.02,8), kuues oli kahekordne olümpiavõitja Hanna Öberg (4; +2.55,5) ning seitsmes kolmel korral eksinud Tuuli Tomingas (+3.09,6). Lisbeth Liiv sai 19. koha (4; +7.16,9).

Meestest kuulusid Rootsile viis esimest kohta, tiirudes viis korda eksinud Sebastian Samuelsson sai 25-sekundilise kaotusega Anton Ivarssonile teise koha. Parim eestlane oli Rene Zahkna, kes kaotas kahe möödalasu juures 1.37,2 ja oli kuues; Marten Aolaid eksis ühe korra ja oli üheksas (+2.53,3). Kuus möödalasku teinud Raido Ränkel kaotas talle omakorda 17,2 sekundit.

Puhtalt lasknud Mark Markos Kehva oli 14. (+3.52,8), Tuudor Palm (3; +4.38,2) 19. ning eestlastest sai alles kuuenda koha Kristo Siimer (7; +4.49,4).

MK-sarjas saab nii meeste kui naiste arvestuses võistelda kuni neli Eesti sportlast. MK-koondisesse kvalifitseerumisel lähevad arvesse Eesti suvebiatloni meistrivõistluste ja Idre katsevõistluste mõlemad võistluspäevad ehk kokku nelja võistluse tulemused. Küll on aga Eesti suvebiatloni meistrivõistluste tulemustel poole väiksem kaal. Kolm sportlast pääseb MK-koondisesse puhtalt tulemuste põhjal, neljanda sportlase nimetab koondisesse peatreener.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: