Laskesuusakoondise koosseis selgub Idre katsevõistlustel

Eesti laskesuusakoondis Idres.
Eesti laskesuusakoondis Idres. Autor/allikas: Reiko Kolatsk/ELSF

Alates oktoobri lõpust on Eesti laskesuusatajad treeninud Idre lumelaagris, kus 11.-12. novembril peetakse Rootsi hooaja avavõistluse raames nii Eesti rahvus- kui järelkasvukoondise katsevõistlused.

Idres peab lumelaagrit kokku 24 Eesti laskesuusatajat. "Kui ettevalmistusperioodi jooksul pole järelkasvu- ja täiskasvanute koondise sportlased omavahel palju kokku puutunud, siis nüüd Idres treenivad kõik mitu nädalat samadel radadel," ütles Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni spordidirektor Kauri Kõiv. "Kohal on ka Eesti koondise hooldetiim ja teised taustajõud."

Rootsi hooaja avavõistlusel on kavas lühike individuaaldistants ja sprint. Starti on tulemas Rootsi, Tšehhi, Lõuna-Korea, Läti ja Eesti koondised. "Rootsi A-koondise näol võistlevad Idres maailma absoluutsed tipud, mis annab ka meile väärtuslikku tagasisidet," ütles Kõiv. Nii järelkasvu- kui täiskasvanute koondise sportlased stardivad samal võistlusel. 

MK-sarjas saab nii meeste kui naiste arvestuses võistelda kuni neli Eesti sportlast. MK-koondisesse kvalifitseerumisel lähevad arvesse Eesti suvebiatloni meistrivõistluste ja Idre katsevõistluste mõlemad võistluspäevad ehk kokku nelja võistluse tulemused. Küll on aga Eesti suvebiatloni meistrivõistluste tulemustel poole väiksem kaal. Kolm sportlast pääseb MK-koondisesse puhtalt tulemuste põhjal, neljanda sportlase nimetab koondisesse peatreener.

Järelkasvukoondisesse kvalifitseerunud sportlased alustavad oma hooaega IBU Junior Cupilt, kuhu pääseb võistlema maksimaalselt viis meest ja viis naist, kellest kolm kvalifitseeruvad koondisesse võistluste tulemuste põhjal ja kaks treenerite valikul. 

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: