Langerbaur: tihtipeale lõpetatakse varakult, minu siht on uisutada võimalikult kaua

Iluisutamises on naiste üksiksõidus Niina Petrõkina ja Eva-Lotta Kiibuse seljataga mitmeid noori, kes treenivad tugeval tasemel tiitlivõistlustele pääsu sooviga. Üks neist on Nataly Langerbaur.

Erinevatel rahvusvahelistel turniiridel sel hooajal oma uued punktirekordid välja uisutanud Langerbaur suutis head taset näidata ka Eesti meistrivõistlustel. Esmakordselt teenis ta koduses konkurentsis hõbemedali. "Pikk töö hakkab lõpuks tulemust tooma," ütles medalivõidu järel säranud 18-aastane Langerbaur.

"Uisutamisega alustasin ma neljaaastaselt. Ma olen päris kaua tegelenud, aga siiamaani olen üldjoontes olnud viies ja kolmas. Nüüd siis hakkan lõpuks ettepoole tõusma," sõnas ta ERR-ile. Mis motiveerib? "Tahe kindlasti ja see, et mulle väga meeldib iluuisutamine, treenerid motiveerivad mind ka kõvasti."

Arenguhüppe on Tallinnast pärit Langerbaur teinud kogenud treeneri, vendade Selevkode juhendaja Irina Kononova treeninggrupis (klubi Kristalluisk), kus ta on nüüd aastajagu harjutanud ja kus teda õpetab ka Katsiaryna Kalenda.

"Ka mahtu oleme tõstnud ja kogu treeningsüsteem on minu jaoks teine. Aasta aega olen treeninud koos oma praeguste treeneritega ja koostöö sujub väga hästi," lisas Langerbaur.

Keeruka kasvuperioodi ületanud uisutaja õpib Rocca al Mare kooli 12. klassis ja tulevikusiht on tal üldjoontes selge - kooli lõpetamise järel soovib ta siduda Tallinnas spordi ja ülikooliõpingud nii, et pearõhk jääks uisutamisele.

"Minu tugevamaks pooleks on uisutamisoskus ja nüüd muutub järjest paremaks ka tehniline pool, hüpped lähevad järjest stabiilsemaks," kirjeldas end Langerbaur.

"Minu eesmärgiks on uisutada võimalikult kaua ja võimalikult kõrgel tasemel. Tihtipeale lõpetatakse väga varakult, jõutakse kuhugi, aga ma sooviks uisutada võimalikult kaua, võimalikult kõrgel tasemel."

Eesti naisüksiksõidu tipud on iluuisutamises võidelnud tiitlivõistlusteks välja kaks kohta ja see motiveerib uuel tasemel ka ala tagalat.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: