Tallinnas toimub esimest korda iluvõimlemise EM

Euroopa Võimlemisliidu tegevjuht Lisa Worthmann (vasakult), Peeter Tishler, Natalja Inno ja Euroopa võimlemisliidu president Farid Gayibov.
Euroopa Võimlemisliidu tegevjuht Lisa Worthmann (vasakult), Peeter Tishler, Natalja Inno ja Euroopa võimlemisliidu president Farid Gayibov. Autor/allikas: Eesti Võimlemisliit

Šveitsis Lausanne'is toimunud Euroopa Võimlemisliidu (European Gymnastics) juhatuse üldkogul otsustati anda 2025. aasta iluvõimlemise Euroopa meistrivõistluste korraldamise õiguse Eesti Võimlemisliidule. Võistlused toimuvad 28. maist 1. juunini Tallinnas Saku Suurhallis.

Eesti Võimlemisliidu peasekretäri Natalja Inno sõnul on tal korraldusõiguse taotlemise mõte olnud aastaid ning ta usub, et väljakutsega tullakse suurepäraselt toime. "Mõte, et just meil Eestis selgitatakse välja kontinendi parimad, oli väga ahvatlev. Loomulikult peame lisaks vägevale korraldusele töötama sihilikult ka koondise väärika esindamisega, sest koduseinte vahel ja toel võisteldes on alati suuremad võimalused," ütles Inno.

Võistlusprogrammi kuuluvad juunioride ja täiskasvanute iluvõimlemise rühmkava ning täiskasvanute individuaalarvestus, mis kuulub ka olümpiakavva.

Varasemalt on Eestis korraldatud iluvõimlemise GP-etapp (2020, 2022), iluvõimlemise MK-etapp (2013), mitteolümpiaala rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistlused (2016, 2018), rühmvõimlemise MK-etapid (2005, 2019 ja 2022) ning rühmvõimlemise MM (2001, 2011).

Eesti Võimlemisliidu president Peeter Tishler rõhutas, et EM-i korraldus on Eesti võimlemisele suur samm edasi. "See tähendab, et meid on välja valitud ja usaldatud. 2025. aastal kannab Tallinn Euroopa spordipealinna tiitlit. Meil on hea meel, et antud tiitlivõistlus on selle staatuse orgaaniline osa. Usun, et Eesti saab EM-i korraldamisega väga hästi hakkama," sõnas ta.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: