Eestlased võidutsesid maailma pikimal aerutamise maratonil

Eestlased aerutamise ultramaratonil
Eestlased aerutamise ultramaratonil Autor/allikas: Aldis Toome

Põhja-Ameerika asustamata aladel Kanadas Yukoni jõel toimunud aerutamise 715-kilomeetrisel ultramaratonil osales üheksa maratonaerutajat Eestist, kellest mitmed olid võidukad.

22. korda toimunud aerutamise ultramaraton Yukon River Quest sai alguse Whitehorse'i linnast 22. juuni hommikul ja finišeerus jaanipäeval ajaloolises kullaotsijate linnas Dawsonis.

Lisaks kogu koondise kaks päeva ja kolm ööd kestnud ultramaratoni kontrollaja edukale läbimisele võtsid võtsid eestlastest parima tulemuse esmakordselt Eestist osalenud naisaerutajad Anette Baum ja Linda Tetsmann, kes võidutsesid ülekaalukalt naisteklassis ning Andres Kaju ja Indrek Kermon, kes saavutasid kahesüstade klassis meeste arvestuses esimese koha. Seejuures läbisid mõlemad võidupaadid ekstreemvõistluse alla 43 tunni, püstitades seeläbi omas klassis maratoni rajarekordid. Samas klassis võtsid kolmanda koha aerutamisföderatsiooni president Martin Ilumets ja ajakirjanik-saatejuht Marek Lindmaa. Võitjatele järgnesid paatkonnad Mart Reimann ühesüstal, kes võttis meeste sooloklassis kolmanda koha. Meeste kahekanuu klassis oli osalejaid enim ja meie mehed Rait Hutrov ja Rivo Perm saavutasid 6. koha.

Võistlejate keskmiseks kiiruseks kujunes kuni 15 km/h, mille saavutamise muutsid keeruliseks rasked olud öötundidel, navigeerimise ja kärestike läbimise oskus ning ohtlikult kõrge veetase. Kahepaadis hea tulemuse teinud Anette ja Linda kommentaarid: "Seadsime endale eesmärgiks kahesüsta naisteklassi võidu ja oma võistlusklassi rekordi. Vaatamata keerulistele oludele õnnestus meil see eesmärk täita. Oleme väga õnnelikud." Marek Lindmaa sõnul oli tegemist äärmiselt raske maratoniga, kus tuli võidelda vaheldumisi nii une, külma kui ka kõrge veetasemega. "Seda enam oli meil meeldiv üllatus, et suutsime välja sõita kolmanda koha," rõõmustas Lindmaa.

Võistluse korraldajate sõnul on kõigi viie Eesti paatkonna finišisse jõudmine märkimisväärne, kuna tavapäraselt katkestavad kuni 40 protsenti maratonil osalejatest. 

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: