Tiisaar võidu võtmetest: kallutasime enda poole palju pikki pallivahetusi

Mart Tiisaar
Mart Tiisaar Autor/allikas: volleyballworld.com

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak said Roomas toimuval rannavõrkpalli MM-i 1/16-finaalis jagu Kanada paarist Sam Schachter – Dan Dearing tulemusega 2:0 (18, 16) ning pääsesid kaheksandikfinaali.

Kanadalased Sam Schachter (32-aastane, 195 cm) ja Dan Dearing (32-aastane, 197 cm) alustasid kohtumist kenasti, esimese geimi alguses toimis nende blokk-kaitse ning nad läksid ette 10:7. Seejärel hakkasid eestlased omakorda üha rohkem vastaste rünnakuid bloki ja kaitsega kätte saama ja võrdsustasid mängu, kirjeldab kohtumise kulgu volley.ee.

Viigiseisul 17:17 eksis esmalt Dearing servil, seejärel säras Tiisaar blokis ning järgmisel rünnakul sunniti Dearing eksima. Kokku pani 205-sentimeetrine Tiisaar täna koguni kaheksa punktiblokki. Ise lõid eestlased blokki vaid korra.

"Algus oligi see periood, kus Mart ja Kusti pidid õppima nende mängu tundma," rääkis treener Indrek Verro. "Kuna meie mängu eelis ongi see, et me õpime kohapeal, siis ongi küsimus, kui kiiresti ja efektiivselt suudad õppida. Nad said sellega väga hästi hakkama ja lõpuks hammustasid väga hästi lahti. Edu tõigi see kohanemine. Kui üks pool hakkab mängu lugema ja sellest aru saama, siis teine pool asub otsima lahendusi. Kanada otsis lahendusi, aga selle käigus tegid palju vigu sisse."

Teises geimis võttis Tiisaar Dearingul tuju täitsa ära: kõrge blokk oli kogu aeg õiges kohas ees ja lõpuks hakkas kanadalase käsi värisema. "Lõpuks ei saanud ta hästi mu blokist mööda, mõned koksud sai jälle Kusti kaitses üles ning ta hakkas otsima väga ekstreemseid variante, lõi palli auti ja siis see vahe kärises," kirjeldas Tiisaar. "Väga palju pikki pallivahetusi sai oma poole kallutatud, mis oli samuti tähtis."

MM-il debüteerivad 30-aastased eestlased jätkavad Roomas kaotuseta, siiani on võidetud kõik neli mängu. Eesmärgiks seatud kohast esikaheksas lahutab neid veel üks võit. Mis teeb MM-i teiste turniiridega võrreldes eriliseks? "Mängijad on rohkem pinges," nentis Nõlvak. "Suured turniirid aetakse pikema aja peale, mängijal on aega praadida ja mõelda. Tegelikult on turniir ju juba nädal aega kestnud, aga 16 paremat on veel konkurentsis," võttis Tiisaar jutujärje üle. "Eks neid pingeid tuleb osata märgata ja kasutada teatud tehnikaid."

Mõlemal mehel on Roomas kaasas perekond ja lapsed, ka lähedaste kohalolek aitab mängude vahel pingeid leevendada. "Tunnen mängu ajal suurt tuge, mul on väga hea meel, et nad on kaasas," ütles Nõlvak. "See on absoluutselt väga suur pluss!" nõustus Tiisaar.

1/8-finaalis tuleb neljapäeval algusega kell 15 jõudu proovida ameeriklastega. Eelmisel MM-il neljandaks tulnud Trevor Crabb (32-aastane, 195 cm) ja Tri Bourne (32-aastane, 198 cm) võitsid kolmapäeval hollandlasi Leon Luini – Ruben Penningat 2:1 (-18, 19, 10).

Eestlased mängisid ameeriklaste vastu Ostrava turniiril, kus tuli vastu võtta 1:2 kaotus. "Nad on ehtsad rannahundid," iseloomustas Nõlvak vastaseid. "Mitmekülgsed, hea pallikontrolliga, kumbki pole väga võimas, aga nad on osavad, kõik rünnakusuunad on olemas," laiendas Tiisaar paarilise mõtet. "Aga neil on selged mustrid, kui need läbi hammustame, võib täitsa hästi minna."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: