Häberli: kui mänge ei võida, ei saagi C-divisjoni vääriline olla

Eesti jalgpallikoondis kaotas Rahvuste liiga sõelmängude korduskohtumises võõrsil kümne mehega lõpetanud Küprosele 0:2 ning langeb Rahvuste liiga madalaimasse ehk neljandasse divisjoni. Peatreener Thomas Häberli sõnul ei olnud meeskond mänguks õigesti valmis ja ei väärinudki seetõttu C-divisjoni jäämist.

Thomas, plaanid olid julgelt mängida, aga esitusele need üle ei kandunud. Mis juhtus?

See on väga raske küsimus. See ei olnud meie mäng. Oli tähtis kohtumine, me ei alustanud hästi. Tegime poolajal kaks vahetust, aga see ei muutnud mängu väga palju. Peame mõtlema, mis juhtus.

Ei olnud tempot, energiat, eriti esimesel poolajal. Teisel poolajal 11 kümne vastu mängides oli olukord parem, aga kus oli energia?

Hea küsimus! Peame õhtul rääkima, mis juhtus. Peame leppima, et me ei olnud valmis nii, nagu oleks selliseks mänguks pidanud olema. Me ei tulnud tagasi: punase kaardi järel oli seis 0:1, siis lasime kohe endale värava lüüa. Meil ei olnud piisavalt jõudu, et Küprosele väravat lüüa. Me ei väärinud seda.

D-divisjon ootab, kui masendav see on?

See algas aastal 2020. Kui sa ei võida aastal 2020 ühtegi mängu ja nüüd ka play-out'is mitte, ei saagi C-divisjoni vääriline olla. Peame seda rada käima, õppima. Aasta lõpuks saame tagasi C-divisjonis olla, peame sel aastal kõvasti tööd tegema ja teist teed kasutama.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: