Bö võimas lõpp tõi Norrale esimese laskesuusakulla, Eesti teatenelik 16.

{{1644038640000 | amCalendar}}
Kuldne Norra segateatenelik
Kuldne Norra segateatenelik Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Pekingi olümpiamängudel tegid laupäeval avastardi laskesuusatajad, kui segateatesõidu võitis põneva lõpplahenduse järel Norra (Marte Olsbu Röiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö). Eesti segateatenelik koosseisus Regina Oja, Tuuli Tomingas, Rene Zahkna ja Kristo Siimer sai 16. koha.

Eesti koondise avavahetust sõitnud Regina Oja kasutas lamadestiirus ära kõik kolm varupadrunit, püstitiirus pääses ta kuue lasuga ning ta saatis Tuuli Tomingase rajale üheksandana, liidrist Norrast 1.32 hiljem. Avavahetuse järel edestas Norra Itaaliat 16,7 ja Valgevenet 31,2 sekundiga, Rootsi oli 44-sekundilise kaotuse juures neljas. Alt läks Hanna Öberg, kes kaotas suusarajal Marte Olsbu Röiselandile 38,8 sekundit.

Tomingas läbis esimese tiiru puhaste paberitega ning hoidis üheksandat kohta, aga pidi äärmiselt tuulise püstitiiru järel käima trahviringil. Eesti langes 13. kohale ja kaotas liidritele 2.08. Norra teist vahetust sõitnud Tiril Eckhoff põrus tiirudes täielikult, kui käis kahe laskmise peale kokku kolmel trahviringil ning langes püstitiiru järel viiendaks, kaotades Itaalia esikohale tõstnud Dorothea Wiererile 44 sekundit. Eckhoff sõitis enne vahetust aga võimsalt aega tagasi ja Tarjei Bö pääses rajale liidritest vähem kui pool minutit hiljem.

Rene Zahkna kasutas lamadestiirus kahte varupadrunit ja ei teinud püstitiirus ühtegi möödalasku, Eesti teateneliku ankrumees Kristo Siimer sai rajale 13. kohal, kaotust 2.42,3. Prantsusmaa jõudis kuuendasse lasketiiru lähimatest jälitajatest ligi 40 sekundit varem, ent Emilien Jacquelin pidi käima kahel trahviringil ja nii alustas viimast vahetust liidrina hoopis venelane Eduard Latõpov, kes edestas Rootsit (+17,1), Prantsusmaad (+17,3), USA-d (+18,5) ja Norrat (+21,9).

Latõpov juhtis eelviimase lasketiiru järel 22,5 sekundiga, otsustavast püstitiirust läks ta siiski ära koos puhtalt lasknud prantslase Quentin Fillon Maillet'ga ning rajal võimsat sõitu näidanud norralase Johannes Thingnes Böga. Kolmekesi jõuti lõpulaskumisele, aga seal konkurendid Böle enam vastu ei saanud ja nii tõi Norra täht oma koondise võitjana finišisse.

Prantsusmaa kaotas Norrale teisena 0,9 sekundit ja Venemaa olümpiakoondis kolmandana 1,5 sekundit. Esimesena jäi medalita Rootsi (+41,0).

Siimer kasutas lamadestiirus kolme ja püstitiirus kahte varupadrunit, Eesti lõppkohaks jäi 16. (1+14; +5.10,9).

Enne võistlust:

Segateatesõidus osalevad 20 riiki ja Eesti koondis sõidab numbriga 13. Teatenelikusse kuuluvad Regina Oja, Tuuli Tomingas, Rene Zahkna ja Kristo Siimer.

Neli aastat tagasi PyeongChangis Eesti segateatesõidust osa ei võtnud, kulla võitis toona Prantsusmaa koosseisus Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux ja Martin Fourcade. Hõbeda sai kaela Norra ja pronksi Itaalia. Kui prantslaste koosseis on võrreldes nelja aastaga täielikult muutunud, on nii Norral kui Itaalial PyeongChangiga võrreldes nelikus vaid üks muutus.

Prantsusmaa sõidab seekord koosseisus Anais Chevalier-Bouchet, Julia Simon, Emilien Jacquelin ja Quentin Fillon Maillet, Norrat esindavad Marte Olsbu Röiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Bö (2018 Emil Hegle Svendsen) ja Johannes Thingnes Bö ning Itaaliat Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Thomas Bormolini (2018 Dominik Windisch) ja ankrumehena Lukas Hofer. Pekingis on üheks soosikuks ka Rootsi, kelle eest tulevad lumele õed Öbergid, Martin Ponsiluoma ning Sebastian Samuelsson.

Sel MK-hooajal on sõidetud üks segateatesõit, 8. jaanuaril võidutses Oberhofis Norra Valgevene ja Prantsusmaa ees. Pekingi olümpia segateatesõit algab Eesti aja järgi kell 11.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: