Kõik hääled: Lehis edestas Kontaveiti vaid punktiga

"Spordiaasta tähed 2021" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kindla võidu võtsid Eesti epeenaiskond ja Rasmus Mägi, kõige napim võit oli naissportlase kategoorias.

Aasta meessportlaseks valiti 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi, parimaks naissportlaseks tunnistati epeevehkleja Katrina Lehis, parima võistkonna Kristjani võitis Eesti epeenaiskond (Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Irina Embrich), parima treeneri tiitli pälvis epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma ning parimaks noorsportlaseks valiti ujuja Eneli Jefimova.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel 66 200 unikaalset hääletajat. Samuti osalesid hääletusel 66 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Naissportlaste kategoorias kogus Lehis 14 punkti, olles esimene nii spordiajakirjanike kui alaliitude hääletusel. Rahvas valis parimaks tennisisti Anett Kontaveidi, kelle nii ajakirjanikud kui ka alaliidud asetasid teiseks, seega kokkuvõttes kogus Kontaveit 13 punkti ehk jäi vaid punktiga Lehisele alla. Üksmeelselt andsid kõik kolmanda koha maadleja Epp Mäele, kes oli üheksa punktiga ka kokkuvõttes kolmas.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Katrina Lehis4 punkti5 punkti5 punkti14 punkti
2. Anett Kontaveit5 punkti4 punkti4 punkti13 punkti
3. Epp Mäe3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
4. Eneli Jefimova2 punkti2 punkti2 punkti6 punkti
5. Kelly Sildaru1 punkt1 punkt2 punkti
6. Daisy Kudre1 punkt1 punkt

Meessportlaste kategoorias kogus Mägi maksimumi ehk 15 punkti, pälvides esikoha nii rahvahääletusel kui ka spordiajakirjanike ja alaliitude pingereas. Teise koha sai kümne punktiga ujuja Kregor Zirk, kelle nii rahvas kui alaliidud asetasid teiseks, kolmas oli kaheksa punktiga jalgrattur Rein Taaramäe, kes sai ajakirjanikelt teise koha punktid.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Rasmus Mägi5 punkti5 punkti5 punkti15 punkti
2. Kregor Zirk4 punkti4 punkti2 punkti10 punkti
3. Rein Taaramäe1 punkt3 punkti4 punkti8 punkti
4. Marten Liiv2 punkti3 punkti5 punkti
5. Erko Aabrams3 punkti3 punkti
6. Jüri Vips2 punkti1 punkt3 punkti
7. Peeter Olesk1 punkt1 punkt

Võistkondade arvestuses oli üksmeel nii spordiajakirjanike, rahva kui alaliitude seas – kõik hääletasid esimeseks Tokyo olümpial kulla võitnud Eesti epeenaiskonna, kes sai seega maksimumi ehk üheksa punkti. Samamoodi oli üksmeel teise koha osas – kõik panid teiseks paarisaerulise neljapaadi. Rahvas ja alaliidud hääletasid kolmandaks rallipaari Ott Tänak – Martin Järveoja, spordiajakirjanikud andsid kolmanda koha FC Flora jalgpallimeeskonnale.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Epeenaiskond3 punkti3 punkti3 punkti9 punkti
2. Neljapaat2 punkti2 punkti2 punkti6 punkti
3. Tänak-Järveoja1 punkt1 punkt2 punkti
4. FC Flora1 punkt1 punkt

Treenerite kategoorias andsid nii alaliidud kui ka spordiajakirjanikud esikohapunktid epeenaiskonna peatreenerile Kaido Kaabermale, kes rahvahääletusel jäi teiseks. Rahvas seadis esikohale tennisist Anett Kontaveidi uue treeneri Dmitri Tursunovi, kes lõplikus pingereas jäi aga punktiga alla Katrina Lehise juhendajale Nikolai Novosjolovile.

RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Kaido Kaaberma2 punkti3 punkti3 punkti8 punkti
2. Nikolai Novosjolov1 punkt2 punkti2 punkti5 punkti
3. Dmitri Tursunov3 punkti1 punkt2 punkti
4. Henry Hein1 punkt1 punkt

Noosportlase arvestuses olid nii spordiajakirjanikud kui ka alaliidud üksmeelel, valides parimaks ujuja Eneli Jefimova.

AlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Eneli Jefimova5 punkti5 punkti10 punkti
2. Jüri Vips3 punkti4 punkti7 punkti
3. Pippi Lotta Enok4 punkti2 punkti6 punkti
4. Kelly Sildaru1 punkt3 punkti4 punkti
5. Henry Sildaru2 punkti2 punkti
6. Madis Mihkels1 punkt1 punkt

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: