Hiina ei usu, et koroonaviiruse uus tüvi olümpiamängude toimumist ohustab

Olümpiarõngastega kuju Pekingi olümpia korralduskomitee peakontori juures.
Olümpiarõngastega kuju Pekingi olümpia korralduskomitee peakontori juures. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Kuigi paljud riigid üle maailma on koroonaviiruse uue omikroni tüve tõttu piiranguid karmistanud, on hiinlased kindlad, et Pekingi taliolümpiamängud peetakse plaanipäraselt ja sujuvalt.

Lõuna-Aafrikas hakkas levima tugevalt muteerunud koroonavariant, mis sai nimeks omikron. Viroloogide sõnul kulub omikroni ohtlikkuse hindamiseks vähemalt kuu, praegu on veel vara öelda, kas see tüvi on kiirema levikuga kui varasemad või kuidas kulgeb haigus nendel, kes omikroni tüvega on nakatunud. Omikroni juhtumeid on tuvastatud juba mitmes maailma riigis.

"Usun, et uus tüvi muudab keerulisemaks meie pingutusi ennetada ja kontrollida viiruselevikut, aga kuna Hiinal on selles vallas palju kogemusi, olen veendunud, et Hiina suudab taliolümpiamängud pidada plaanipäraselt, sujuvalt ja edukalt," ütles Hiina välisministeeriumi esindaja Zhao Lijian.

Pekingi olümpiamängud on kavas 4.–20. veebruarini, välismaiseid pealtvaatajaid riiki ei lubata, kõik sportlased ja muud olümpiamängudega seotud inimesed peavad kogu olümpiamängude aja elama nn suletud mullis ning kõiki testitakse iga päev.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: