Inimõiguslased kutsuvad üles Pekingi taliolümpiamänge boikoteerima

Järgmine taliolümpia peetakse 2022. aasta veebruaris Pekingis.
Järgmine taliolümpia peetakse 2022. aasta veebruaris Pekingis. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Inimõiguste aktivistid kutsuvad valitsusi ja sportlasi üles boikoteerima järgmise aasta veebruaris Hiinas peetavaid taliolümpiamänge.

Esmaspäeval süüdati Kreekas Pekingi olümpiatuli ning tseremoonia ajal tungisid iidsete olümpiamängude toimumispaika kolm aktivisti, kes ronisid ajaloolisele Akropolise monumendile ja heiskasid seal Hiina-vastase loosungi. Aktivistid võeti vahi alla, enne tseremooniat pidas politsei kinni veel neli meeleavaldajat.

"Tõrvikurongkäik peaks esindama rahu ja lootust, aga meie inimestele, kes elavad jõhkra Hiina kommunistliku partei juhtimisel, esindab see kaassüüd Hiina repressiooni all," teatas uiguure esindava inimõiguste eest seisva organisatsiooni World Uyghur Congress esindaja Zumretay Arkin.

Hiina ametivõime süüdistatakse uiguuride sunnitööle rakendamises, kuid Hiina ei näe endal süüd.

Inimõiguslased paluvad Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel 2022. aasta taliolümpia edasi lükata ja viia kuskile teise riiki, juhul kui Hiina ei lõpeta uiguuride tagakiusamist.

"Oleme Ateenas, et öelda rahvusvahelisele kogukonnale, et olümpiamängud on antud riigile, mis paneb toime genotsiidi," teatas Arkin.

Pekingi olümpiamängud toimuvad järgmisel aastal 4.–20. veebruarini ning paraolümpiamängud 4.–13. märtsini.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: