Vigastatud Tilga: tuleb üritada võimete piires võistlus lõpuni teha

Karel Tilga
Karel Tilga Autor/allikas: ERR

Kümnevõistleja Karel Tilga vigastas olümpiadebüüdi eel enda tõukejala ehk vasaku jala tagareit, kuid loodab siiski võistluse Tokyo olümpial lõpuni teha. Kolme ala järel on ta 2358 punktiga jätkajatest viimasel ehk 22. kohal.

"Tagareiega kahjuks tekkis mingisugune probleem juba soojenduse ajal. Ja juba 100 m starti minnes teadsin, et ilmselt sealt midagi head ei tule," tunnistas Tilga. "Aga starti tuli ikka minna. Ei tulnudki sealt midagi head. Kahjuks ei lase see tagareis sajaprotsendiliselt sprintida ja hüpata. Tuleb võtta üks ala korraga."

Tilga selgitas, et esimest korda andis tagareis tunda hommikusel soojendusel pakkudelt ära minnes. "Enne starti minekut juba oligi natuke valus. Nüüd tuleb lihtsalt võimete piires üritada see kümnevõistlus lõpuni teha, mitte midagi pooleks tõmmata," sõnas ta.

Kaugushüppes viimasest katsest loobunud Tilga käis ka Eesti delegatsiooni arsti Mihkel Mardna juures. "Midagi pooleks ei ole, lihtsalt on äratõmmatud lihas," edastas Tilga arstilt kuuldut. "Ilmselt tuleb nüüd paari tunniga kõikvõimalikud protseduurid ära teha, võib-olla saba ikka mingisugusesse konditsiooni ta."

Kümnevõistlus jätkub Eesti aja järgi kell 12.30 kõrgushüppega.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: