Soomele piisas poolfinaali saamiseks vaid ühest väravast

{{1622717700000 | amCalendar}}
Soome jäähokikoondis tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Jäähoki maailmameistrivõistlustel Riias pääses Soome jäähokikoondis poolfinaalidesse, kui alistas neljapäeva õhtul 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Tšehhi.

Soome jaoks viskas ainsa värava teisel kolmandikul 23-aastane Jere Innala. Kuigi Tšehhi võitles südikalt kuni viimase sireenini, saades vahetult enne mängu lõppu veel võimalusi, suutis Soome koondis säilitada minimaalset edu ja pääses võiduga poolfinaalidesse, kus kohtub nüüd Saksamaaga.

Soome proovib kaitsta 2019. aastal võidetud MM-tiitlit, varasemalt on koondis MM-idel võidukas olnud 1995. ja 2011. aastal.

Soome läheb MM-i poolfinaalis kokku Saksamaaga, kes neljapäeval viimasel minutil Šveitsi vastu kaotusseisust välja tulid ja hiljem karistusvisetel pingelise võidu saavutasid.

Enne mängu:

Valitsev maailmameister Soome sai tänavuse turniiri alagrupifaasis USA järel teise koha. Soomlased kogusid seitsme mänguga 17 punkti, võites kuus mängu (ühe lisaajal, ühe karistusvisetega) ning kaotades karistusvisetel ühe kohtumise, seda 1:2 Kasahstanile.

Tšehhi koondise saldoks jäi A-alagrupis viis võitu (üks lisaajal, üks karistusvisetel) ja kaks kaotust. Venemaa ja Šveitsi järel jäid tšehhid 13 punktiga kolmandaks. Tšehhi kaotused tulid Venemaa (3:4) ja Šveitsi (2:5) vastu.

Toimetaja: ERR Sport