EPL: Eesti noortekoondise endist treenerit süüdistatakse seksuaalses väärkohtlemises

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Päevalehe teatel peab pikki aastaid eri vanuseklasside tüdrukute Eesti korvpallikoondise treenerina tegutsenud ja mitmetes spordiklubides tüdrukuid juhendanud ning Jakob Westholmi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Marek Koitla kohtus andma vastust karmide süüdistuste kohta.

Kannatanu eraelu kaitseks kinniseks kuulutatud protsess on praegu pooleli.

"Saan kinnitada, et Marek Koitla kohta on algatatud kriminaalasi, kus teda süüdistatakse karistusseadustiku paragrahv 143 lõige 2 ja paragrahv 179 lõige 1 järgi," teatas protsessi prokurör Arika Almann.

Paragrahv 143 lõige 2 ütleb: "Täisealise isiku poolt noorema kui kaheksateistaastase isikuga suguühtesse astumine või muu sugulise iseloomuga teo toimepanemine, ära kasutades kannatanu sõltuvust süüdlasest või kuritarvitades saavutatud mõjuvõimu või usaldust."

Paragrahv 179 lõige 1 ütleb: "Nooremale kui neljateistaastasele isikule pornograafilise teose või selle reproduktsiooni üleandmine, näitamine või muul viisil teadvalt kättesaadavaks tegemine või sellise isiku nähes suguühendusse astumine või muul viisil teadvalt tema seksuaalne ahvatlemine."

Koitla soovis enne oma kommentaari andmist advokaadiga nõu pidada. Paraku ei õnnestunud Eesti Päevalehel temaga pärast enam kontakti saada.

Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi kinnitas, et alaliit ei tea treener Marek Koitlaga seotud kohtuasjast. "Kontrollime nende inimeste tausta, kes kandideerivad koondiste treeneriks. Koitla pole viimastel aastatel nende treenerite ringi kuulunud," ütles Kuhi Eesti Päevalehele.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: