Türgi klubi sai Meistrite liigas ManU üle ajaloolise võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Basaksehir alistas kolmapäeval Manchester Unitedi 2:1
Basaksehir alistas kolmapäeval Manchester Unitedi 2:1 Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Jalgpalli Meistrite liigas esimesed kaks kohtumist võitnud Manchester United sai kolmapäeval üllatuskaotuse, kui jäi võõrsil 1:2 alla Istanbuli klubile Basaksehir.

Eriti kurioosseks osutus kodumeeskonna 13. minutil löödud avavärav. Kõik Unitedi väljakumängijad viibisid äärekaitsja Aaron Wan-Bissaka tsenderduse ajal Basaksehiri väljakupoolel, neist seitse veel karistusalas, mistõttu sai 35-aastane Türgi klubi ründaja Demba Ba kiirrünnakule minna uhkes üksinduses.

Endine Newcastle Unitedi ja Chelsea ründaja üks-üks olukorras ei eksinud ja mängis tähtsat rolli ka Türgi klubi 40. minutil sündinud teises väravas, kui lasi palli ManU karistusalas oskuslikult läbi ning Edin Visca kirjutas tabloole seisu 2:0. United vähendas paar minutit enne poolajavilet Anthony Martiali tabamuse läbi kaotusseisu minimaalseks, kuid enamaks suutelised ei oldud.

United sai H-grupis kahe kaotuse kõrvale esimese kaotuse, Basaksehir kahe kaotuse kõrvale esimese võidu. Matš oli ajalooline seetõttu, et Istanbuli klubile oli see ajaloo esimeseks võiduks Meistrite liiga alagrupiturniiril.