Valitsus teeb Eestisse saabuvatele tippsportlastele erandi

Ott Tänak - Martin Järveoja Rally Estonial
Ott Tänak - Martin Järveoja Rally Estonial Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Vabariigi valitsus otsustas teisipäeval tippsportlastele kehtestada erikorra, mis lubab neil osaleda Eestis toimuvatel võistlustel.

Valitsuse otsusega kehtib 18. augustist 31. augustini erikord, mis tähendab, et erireeglite (sealhulgas testimise) täitmisel on riskiriikidest saabuvatel sportlastel võimalik Eesti pinnal toimuvatel spordivõistlustel osaleda. Alates 1. septembrist rakendatakse uut süsteemi juba kõigile eluvaldkondadele.

Lähiajal rakendub erand näiteks nädalavahetusel esmakordselt Eestis toimuvale rullsuusatamise MK-etapile ning ka septembri alguses Lõuna-Eestis toimuvale autoralli MM-etapile, puudutades Eestisse saabuvaid WRC meeskondi ja sõitjaid.

Erikorra tõttu oleks ka Tanel Kangertil ja Rein Taaramäel teoreetiliselt võimalik osaleda Eesti meistrivõistlustel, aga Eesti Jalgratturite Liidu sõnul seda siiski ei juhtu, sest nende eesmärgiks on startida Tour de France'il.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo sõnas pressiteate vahendusel, et valitsus näeb ette võimaluse kehtestada oma otsusega erandeid spordivõistluste ja -ürituste ning avalike ürituste korraldamiseks. Erandi kehtestamine on mõeldud  suurürituseks, mis ületavad praegu kehtestatud välis- ja sisetingimustes osalejate arvu piirmäära ehk vastavalt siseruumides 1500 ja välitingimustes 2000 osalejat. Terviseamet võib rakendada sellistel üritustel osalejatele liikumisvabaduse piiranguid ning viiruse leviku ennetamiseks võidakse rakendada ka muid lisameetmeid.

Valitsus saab otsustada sellise erisuse tegemise ülekaaluka ühiskondliku või riiklik huvi korral. Samuti peab selle ürituse korraldamiseks olemas olema kohaliku omavalitsuse seisukoht ning ürituse korraldajaga peab olema läbi rääkinud terviseametiga, kuidas maandatakse nakkuse leviku riskid.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: