Lukas: negatiivne koroonatest vabastab Rally Estonial sõitjad liikumispiirangust

Kultuuriminister Tõnis Lukase kinnitusel tehakse lähiajal Eestis toimuvatest võistlustest liikumispiirangu osas erand Rally Estoniale ja Tallinna täispikale triatlonile. Lukas leiab samuti, et negatiivse koroonatesti puhul ei peaks Eesti tippsportlastele rakendama jäika liikumispiirangut.

Eesti Vabariigi kultuuriminister Tõnis Lukas rõhutas ERR-le antud intervjuus, et valitsus on valmis Eestis toimuvate oluliste spordivõistluste puhul edaspidigi teatud juhtudel erandeid tegema, kuid kõik sõltuvat üldisest olukorrast riigis. Lähiajal rakendub erand kahel juhul. Neist üks on septembri alguses Lõuna-Eestis toimuv autoralli MM-etapp, mis puudutab siia saabuvaid WRC meeskondi ja sõitjaid.

"Nad saavad vabastuse liikumispiirangust, kui nad teevad negatiivsed testid nii asukohamaal kui ka Eestis," rääkis Lukas. "Nad juhitakse konkreetsetele aladele, kus nad ei puutu ise kokku publikuga ega laiema rahvaga. See on turvaline nii neile kui teistele. See toimib selliselt nii ralli kui ka 5. septembri rahvusvahelise Ironmani võistluse puhul, kus liikumispiirangust vabastatakse Eestisse tulevad eliitgrupi sportlased, umbes 60 inimest. Ülejäänud ei saa vabastust. Ülejäänud peavad ennast testima ja olema lisaks kaks nädalat siin karantiinis."

Lukase hinnangul peaksid negatiivse koroonatesti korral saama liikumispiirangutest vabaks ka kodu- ja välismaa vahet liikuvad Eesti tippsportlased, kui selleks on vajalik põhjus ja Terviseamet sellega nõustub.

"See elu on läinud käima, võistluseid ja laagreid toimub ka välismaal ja osa meie tippsportlasi treenib välismaal," selgitas Lukas. "Neil ei tohiks olla väga suuri takistusi kodumaa vahel sõitmiseks, Eesti koondise esindamiseks ja Eesti meistrivõistlustest osavõtmiseks."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: