U-16 korvpallikoondised kaotasid Lätile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti U-16 noormeeste korvpallikoondis
Eesti U-16 noormeeste korvpallikoondis Autor/allikas: FIBA

Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis lõpetas Kaunases peetud Balti matši 61:77 kaotusega Läti eakaaslaste vastu.

Eesti suutis avaveerandi lõpetada 8:0 vahespurdiga, haarates eduseisu 18:13. Läti võitis teise mänguperioodi omakorda viiega, mis tähendas, et poolajapausile mindi viigiseisult (28:28). Kaspar Clemet Kuusmaalt kahe esimese veerandiga kümme silma, vahendab Basket.ee.

Tasavägise ja võitlusliku kolmanda veerandi lõpus sai lätlased korraks juba seitsme punktiga ette, kuid Aleksander Tassa resultatiivne läbimurre ja Sander Järve tabav vabavise võid Eesti nelja punkti kaugusele (49:53).

Lähemale kui viie punkti kaugusele Eesti otsustaval veerandil enam ei jõudnud ja vastu tuli võtta turniiri kolmas kaotus ja kokkuvõttes neljas koht.

Kaspar Clemet Kuusmaa kogus Eesti parimana lõpuks 19 punkti ja kuus lauapalli. Aleksander Tassa lisas 12 silma ning Christopher Lenk ja Karl Gustav Jurtšenko lisasid mõlemad võrdselt üheksa silma. Lõunanaabrite suurimaks skooritegijaks kerkis Davis Davids Ozers 19 punktiga, Martinš Zuments lisas kümme punkti.

Eesti koondise parimaks mängijaks valiti terve turniiri vältel head mängu näidanud ent viimases kohtumises vigastada saanud Rando Roos.

U-16 neiud pidid samuti lõunanaabritele alla vanduma

Eesti tütarlaste U16 vanuseklassi koondis lõpetas Kaunases peetud Balti matši 58:84 kaotusega Läti vastu.

Kahes esimeses mängus Leedut võitnud lõunanaabrid alustasid ka Eesti vastu hästi ja läksid avaveerandi järel ette 21:15. Eestlannad olid teisel mänguperioodil hädas pallikaotustega ja vahe kärises juba enam kui kümne punkti peale. Pikaks pausiks suudeti vahet pisut vähendada ja riietusruumidesse siirduti lõunanaabrite 43:34 eduseisus.

Teisel poolajal panid terve turniiri vältel head mängu näidanud lätlannad oma paremuse maksma – kolmas veerandaeg võideti 24:12 ja otsustaval mänguperioodil kasvatati eduseisu veelgi viie punkti võrra. Tasuks kindel võit ja turniiri esikoht.

Keandra Koorits tõi Eesti parimana 19 punkti ja viis lauapalli. Marta Eleri Jaame arvele jäi üheksa silma ja Anette-Laura Tõks lisas kaheksa punkti. Läti poolelt kogusid Katrina Ozola 19, Luize Sila 16, Endija Sedlina 13 ja Liva Linina 12 punkti ja kümme lauapalli.

Eesti lõpetas turniiri kolme kaotuse ja neljanda kohaga. Naiskonna parimaks mängijaks nimetati Maria Vasar. Turniiri viimases mängus kohtuvad Leedu "Valge" ja Leedu "Roheline".