Pärnu rannas peeti Eesti meistrivõistlusi rannamaadluses

Pärnu rannas peeti laupäeval Eesti meistrivõistlusi rannamaadluses. Osalejate suur arv - 78 meest ja naist - üllatas korraldajaidki. Ja osalejate hulgas oli nimekaid maadlejaid.

Kui laupäevane ilm oli rannaliival peesitamiseks ehk pisut jahe, siis rannamaadluseks ideaalne. 19 soojakraadi ja paras jahutav tuul ei lasknud võistlustel ülearu kurnavaks muutuda. Võistlusi korraldasid Eesti maadlusliit ja maadlusklubi Leo. Pärnu rannas on Eesti meistrivõistlusi korraldatud 2007., 2008. ja 2018. aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võistluste korraldaja, maadlusklubi Leo president Raiko Hiis ütles, et rannamaadlus on kombineeritud erinevatest maadlusstiilidest, mis on kohandatud rannaliiva jaoks. "Me oleme ise ka väga üllatunud, et tuli rekordiline arv seekord, 78 osavõtjat, mida ei ole eelnevatel aastatel olnud," rääkis Hiis.

Erkki Alak on rannamaadluse maailmameistrivõistlustel silmapaistvaid tulemusi, aga maadluse tippspordina ta on nüüd selja taha jätnud. Ta rääkis, et rannamaadlus meeldib talle, sest see on tavapärasest erinev. "Siin on püstimaadlus, ei ole parterit esiteks ja sobib mulle rohkem. Parimad saavutused on maailma pronks ja hõbe, viimati oli viies koht. Enam vanuse pärast väga palju võistlustel ei ole käind. Eks siis sellel ajal sai kõvasti trenni ka tehtud. Mitte ainult rannamaadlust, vaid ka Kreeka-Rooma maadlust, vahepeal vabamaadlust. Eks ta tänu sellele siis tuli," rääkis Alak.

Naistest oli Maarja Plaser üks nimekamatest, aga konkurentsi hindas ta tugevaks.

Plaseri sõnul annab rannamaadlus maadlejale juurde mitmekülgsust. "See on nagu maadlus, aga sama see on natuke teistmoodi, reeglid on natuke teised. Ehk siis see ongi huvitav ja saab ennast proovile panna. See on küll kiirem, aga siin on omad nüansid. Võib öelda nii, et võib-olla mõnel on raskem, võib olla mõnel on kergem," sõnas Plaser.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: