Naiste standardpüssi 3x40 harjutuse Eesti meistriks tuli Matšel

Foto: ERR

Elvas kogunesid parimaid välja selgitama Eesti tipplaskurid. Naiste standardpüssi 3x40 harjutuse võitis Valeria Matšel 437,8 silmaga Ljudmila Kortšagina ja Karina Kotkase ees.

Reedel alanud laskmise Eesti meistrivõistlused jätkusid laupäeval Elvas. Kokku on Tartu külje alla kogunenud üle kahesaja laskuri, nende seas kõik Eesti tipud, kes teevad kolme päeva jooksul 432 starti. Maailmas möllava haiguse tõttu on ära jäetud või edasi lükatud kõik tiitlivõistlused, üksnes jahilaskmise EM-i kohta Küprosel septembrikuus peaks selgus saabuma lähinädalate jooksul. Seega on kodune võistlus laskuritele tänavu eriti oluline.

"Kõik on kohal," kinnitas Eesti laskurliidu tegevjuht Meelis Loit. "Kindlasti, kuivõrd näiteks püssilaskuritel sellist muud väga suurt väljundit peaaegu et ei olegi sellel aastal, siis kindlasti seda Eesti meistritiitlit ka väga väärtustatakse."

Millised on Eesti meistrivõistluste põnevaimad finaalid? "No kindlasti pühapäevane olümpia kiirlaskumise finaal, kus kindlasti, ma ei saa öelda, et finaalis laseb, aga tõenäoliselt finaalis laseb kaasa Peeter Olesk. Laupäeval toimub naiste standardpüssi finaal, pühapäeval on meeste standardpüssi finaal. Need on hästi-hästi põnevad, just finaalid on praegu laskespordis hästi põnevaks tehtud."

Järgmisel nädalal toimub Tallinnas Männikul ka laskmise Euroopa karikasarja etapp.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: