Peeter Olesk: tähtsad võistlused on alles järgmisel aastal

Kaitseväe spordirühma kuulunud laskja Peeter Olesk peab olümpiaküpsust tõestama järgmise aasta alguses. Viimastel kuudel on ta treeningutel kätt soojas hoidnud ja lähiajal on võimalik pärast pausi taas võistelda.

Kolme aasta tagune olümpiakiirlaskmise Euroopa meistrivõistluste hõbe Peeter Olesk harjutab igapäevaselt Männiku lasketiirus. Kätt on vaja hoida soojas, ehkki viimastel kuudel pole võistlusi toimunud ja Tokyo olümpiale kvalifitseerumine lükkus koroonapandeemiast tingitud kriisi tõttu edasi.

"Enne seda olid plaanid paigas. Kõik oli teada, mis on vaja teha, et olümpiale pääseda. Nüüd on jälle kõik lahtine," tunnistas Olesk ERR-ile. "Hetkel on suhteliselt vaba graafik. Järgmised tähtsad võistlused on alles järgmisel aastal. Teen nii, kuidas endale heaks arvan. Vahel neli korda nädalas, vahel kaks korda - kuidas on tuju."

Võistlustel saab Olesk ennast proovile panna juulis Eesti meistrivõistlustel Elvas ja Tallinna lähistel Männikul toimuval Euroopa karika etapil. Tokyo olümpiale kvalifitseerumiseks on veel mitu võimalust. 2016. aasta Rio mängudele pääses Olesk näiteks vabapääsmega.

"Esimene võimalus on järgmise aasta alguses õhkrelvade EM. Seal jagatakse välja veel üks koht ehk on võimalik kvalifitseeruda. Peale seda toimub üks MK-etapp, kus maailma karika reitingu alusel jagatakse üks koht. Hetkel olen mina teine inimene, kel ei ole veel olümpiakohta. Ehk siis võimalus on päris hea."

"Ja kolmas võimalus on 25 meetri EM, kus jagatakse samuti üks koht olümpiakiirlaskmises," jätkas Olesk. "Lisaks on veel võimalus saada wild card, sest Aafrika mängudelt ei kvalifitseerunud olümpiakiirlaskmises keegi."

Olesk on Eesti laskjatest üks peamisi olümpiakandidaate, kes sai lõppeval nädalal mitme teise sportlase kõrval uudise, et kaitseväe spordirühm kaotatakse. Olesk ütleb, et uute oludega tuleb lihtsalt kohaneda.

"Kaitseväe spordirühm on olnud suureks abiks. Olen saanud seal olla seitse aastat ja on kurb, et see nüüd otsa saab," ütles ta. "Aga elus tulevad uued asjad, takistused ja võimalused. Vaatame rahulikult edasi. Hetkel on see supp veel liiga soe, et seda süüa."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: