Mart Seimi soovib Türgis selja ravimist jätkata

Tõstja Mart Seim ootab võimalust jätkata seljavigastuse ravi Türgis. Kevadel koroonakriisi tõttu pooleli jäänud olümpiamängude kvalifikatsiooniperiood algab uuesti alles oktoobris.

Seim kuulub nende sportlaste hulka, kelle jaoks Tokyo olümpiamängude edasilükkumine aasta võrra oli pigem positiivne uudis. Tiitlivõistlustel medaleid võitnud mehe jaoks pole ju pääs olümpiale eesmärk omaette.

"Jah, pääsenud oleks kindlasti, aga mis vormi saanud oleks - seda ei kujuta ette. Juba Maltast taastusin viis-kuus nädalat," lausus Seim ERR-ile.

Märtsi alguses Maltal tehtud võistlus oli tol hetkel olümpiale pääsemiseks hädavajalik, ehkki oktoobrikuisest rinnalihaselõikusest polnud Seim ka siis veel täielikult taastunud.

"See Malta võistlus tuli kuskil kuu aega liiga vara," jätkas tõstja. "Rind veel kiskus, selg oli enam-vähem. Aga rind takistas sel hetkel. Praegu oleks kindlasti natuke parem seis."

"Lihtsalt kannatan treeninguid suuremamahuliselt. Kui enne tegin kaks-kolm päeva intensiivsemast, siis taastusin kuskil nädala. Nüüd kestan kaks nädalat ära, enne kui vajan natuke puhkust."

Seimi sõnul kannatab tal kükke teha umbes 300-kilose kangiga, natuke peale. "Tõmbeid ei ole nii palju veel push'inud, aga 250-ga kannatab teha. Mitte enam liiga väiksed raskused.""

Pikaaegne võitlus seljatraumaga pole kaugeltki veel lõppenud. Niipea kui võimalik, soovib Mart Seim jätkata ravi Türgis. Mullune kogemus oli positiivne.

"Seal on spetskliinik, kus tegeletakse seljaga teistmoodi kui Eestis. Eelmisel aastal oli selg oluliselt kehvemas seisus. Tegin natuke intensiivsemaid tõmbeid ja sain kohe selga närvika. Ühe kahe tunni oli raske isegi püsti seista."

"Praegu sellist jama ei ole," ütles Seim. "See ravi, mis eelmisel aastal tegin, andis kuuga juba sellise efekti, et kannatas MM-i ära teha. Kindlasti usun sellesse ka sel aastal."

Selja terveks saamine on kõige tähtsam eeldus, et jõuda uuesti tulemusteni, millega Mart Seim tiitlivõistlustel medaleid võitis. Optimismi tuleviku suhtes lisavad ka positiivsed muutused Rahvusvahelise Tõstespordiliidu juhtimises.

"Mis tõstmises praegu toimunud - presidendivahetus - on ainult positiivne. Ma arvan, et tulemused hakkavad realistlikumaks muutuma. Nende tulemustega, mida olen teinud, on kindlasti võimalik saada ka kõrgeid kohti."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: