Leipzig kaotas kodus olulisi punkte, Bayern alistas vastase suureskooriliselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Leipzig kaotas kodus olulisi punkte
Leipzig kaotas kodus olulisi punkte Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 30. voorus kaotas RB Leipzig kodus olulisi punkte, kui mängis Paderborniga 1:1 viiki. Tabeliliider Müncheni Bayern ei andnud võõrsil vastasele võimalustki, kui sai Bayer Leverkusenist jagu 4:2.

Leipzig asus mängu juhtima esimesel poolajal, kui 24-aastane Patrik Schick 27. minutil võrku sahistas. Veidi enne poolajapausi teenis Dayot Upamecano punase kaardi, mis jättis kodumeeskonna kümnekesi. Kuigi teisel poolajal võideldi vapralt, et kodus olulised punktid endale jätta, siis teisel üleajaminutil rikkus võõrustajate rõõmu Christian Strohdieki tabamus. Üks viigipunkt tähendab, et Leipzig jätkab tabelis 59 punktiga kolmandal kohal. Dortmundi Borussia selja taha jäädakse seejuures vaid punktiga.

Tabeliliider Müncheni Bayern alistas võõral väljakul 4:2 Bayer Leverkuseni. Seejuures asus kodumeeskond kümnendal minutil Lucas Alario väravast juhtima, kuid 17 minutit hiljem viigistas Bayern Kingsley Coman tabamusest seisu. Enne poolajapausi skoorisid veel Leon Goretzka ja Serge Gnabry, mis viis Bayerni 3:1 eduseisu. Teisel poolajal sai jala valgeks Robert Lewandowski, mis kindlustas Bayerni positsiooni veelgi. Eelviimasel mänguminutil lõi siiski Bayer ühe värava tagasi, kui täpne oli 17-aastane Florian Wirtz. Bayern juhib tabelis 70 punktiga, Bayer on 56 silmaga viiendal positsioonil.

Teised tulemused: Düsseldorf - Hoffenheim 2:2, Frankfurdi Eintracht - Mainz 0:2.