Eesti ultrajooksja sai Soomes toimunud 150-kilomeetrisel võistlusel 3. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joel Juht
Joel Juht Autor/allikas: facebook.com/Rovaniemi150

Eesti ultrajooksja Joel Juht sai Soomes Rovaniemis peetud 150 kilomeetri pikkusel võistlusel kolmanda koha.

Juht läbis 150-kilomeetrise võistlusmaa 26 tunni ja 45 minutiga. Parimale jooksjale, itaallasele Thomas Capponile kaotas eestlane nelja tunni ja 22 minutiga. Teine koht läks Poola, kui Pawel Sciebura jõudis finišisse ajaga 24 tundi ja 50 minutit.

"Rovaniemi 150" võistluse kiireim oli Fatbike rattal distantsi läbinud Tero Niemela, kelle ajaks mõõdeti kümme tundi ja 47 minutit. Temast vaid kaheksa minutit hiljem lõpetas suuskadel distantsi läbinud rootslane Erik Johansson.

Võistlejaid oli ekstreemsele talveüritusele kohale tulnud nii Hispaaniast, Põhja-Iirimaalt, Poolast, Hollandist, Suurbrittaniast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Belgiast, Šveitsist, Itaaliast jne. Juht oli seejuures stardis ainsa eestlasena.

Samal võistlusel on võimalik end proovile panna ka 66 ja 300 kilomeetri pikkustel distantsidel.