Iluuisutamise EM jõuab ka ERR-i ekraanidele

Grazis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele iluuisutamises saab kolmapäevast pühapäevani kaasa elada telekanali ETV+ ja ERRi spordiportaali vahendusel.

Esimesed Euroopa meistrid selgusid iluuisutamises juba 129 aastat tagasi. Pika ajalooga tiitlivõistluse parimad selgitatakse tänavu Austria suuruselt teises linnas Grazis. Eestit esindavad võistlustel meeste üksiksõidus Aleksandr Selevko, naistest teeb EM debüüdi uus Eesti meister Eva-Lotta Kiibus.

Rahvusringhääling vahendab võistlusi spordiportaalis ja telekanalis ETV+. Telerist võistluseid jälgides saab valida eesti- ja venekeelsete kommentaaride vahel. Eesti keeles kommenteerivad otseülekandeid Anu Säärits ja iluuisutamistreener Liina-Grete Lilender, endine Eesti meister üksiksõidus ja Eesti koondislane. Vene keeles kommenteerivad otseülekandeid reporter Aleksei Margijevi kõrval endine Eesti koondislane Elena Glebova, jäätantsutreener Lea Rand ja iluuisutamise kohtunik Dina Malova.

Otseülekannete kava:

Kolmapäev (22.01) kell 15.30-17.30: Meeste lühikava

Võistlusprogrammi avavad mehed lühikavaga. Starti tuleb ka 18-aastane Eesti meister Aleksandr Selevko. Hispaanlane Javier Fernandez võitis mullu seitsmenda järjestikkuse tiitli ja lõpetas sellega ka oma erakordse karjääri. Nii on troon vaba ja konkurents kullale tihe.

Kolmapäev (22.01) kell 21.15-23.20: Paarissõidu lühikava

Riske täis paarissõidus on viimastel aastatel Euroopa meistrivõistlustel riisunud koore Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa paarid. Tallinnas uisutajaks sirgunud Natalja Zabijako pani pärast mullu MM-l võidetud pronksi karjäärile punkti. Vancouveri olümpial Eesti meistrina võistelnud Maria Sergejeva teenib leiba modellina ja osaleb Hollandi telesaates"Tähed jääl". Eestil hetkel sel raskel ja atraktiivsel alal paare pole. Kas nii jääbki?

Neljapäev (23.01) kell 15.30-17.10: Jäätantsu rütmitants

Teist hooaega alustavad jäätantsijad oma võistluprogrammi rütmitantsuga. Näha saab operettide ja muusikalide värvikaid interpretatsioone. Tiitlit kaitsevad võluvad Gabriella Papadakis ja Guillaume Cizeron Prantsusmaalt, kes on ka valitsevad maailmameistrid.

Neljapäev (23.01) kell 20.50-23.30: Meeste vabakava

2009. aastast alates on meeste üksiksõidus Euroopa meistriks tulnud kahel korral venelane Jevgeni Pljuštšenko, korra prantslased Brian Joubert ja Florent Amodio ning seitse korda järjest hispaanlane Javier Fernandez, kes mulluse võiduga pani ka punkti oma suurepärasele karjäärile. Kellest saab uus Euroopa uisukuningas? Kaugele jõuab mullusel debüüdil 17. koha teeninud noor Eesti meister Aleksandr Selevko, kes viinud sel hooajal oma rekordi 221 punkti peale?

Reede (24.01) kell 16.00-18.20: Naiste lühikava

Naiste üksiksõit on teinud viimastel aastatel suure arenguhüppe ja sel hooajal on püstitatud hulga maailmarekordeid. Debüüdi Euroopa meistrivõistlustel teeb uus Eesti meister Eva-Lotta Kiibus, kes sai tiitlivõistluse eel alles 17 aastaseks. Teda juhendab Anna Levandi, kes võitis karjääri jooksul EM-l neli pronksmedalit.

Reede (24.01) kell 20.25-23.00: Paarissõidu vabakava

Prantsusmaa paar Vanessa James ja Morgan Cipres tiitlit kaitsma ei tule ja nii on favoriitideks varem kahel korral kulla võitnud Jevgenia Tarassova ja Vladimir Morozov Venemaalt. Maailmarekord kuulub paarissõidus kahe kava kokkuvõttes 234 punktiga Hiina tippudele, kuid kaks Venemaa paari on jõudnud nendele numbritele üsna lähedale. Milliseid riske julgevad tipud võtta nüüd Grazis?

Laupäev (25.01) kell 15.30-18.00: Jäätantsu vabatants

Dramaatilised ja romantilised jäätantsu kavad on publikut köitnud ajast aega ja pakkunud alati palju kõneainet. Kuuendat järjestikkust Euroopa meistritiitlit üritavad jäätantsus võita Gabriella Papadakis ja Guillaume Cizeron Prantsusmaalt. Lendlevad kunstnikud jääl on sel hooajal sulatanud kõvasti südameid ja purustanud maailmarekordeid.

Laupäev (25.01) kell 20.15-23.30: Naiste vabakava

Sel hooajal on naised sooritanud võistlustel rekordilise arvu üliraskeid neljakordseid hüppeid. Kas Venemaa supertalendid püstitavad uusi rekordeid nüüd ka tiitlivõistlusel? Kaugele jõuab esmakordselt Eesti meistriks kroonitud ja EM-l debüteeriv Eva-Lotta Kiibus, keda juhendab Anna Levandi?

Pühapäev (26.01) kell 15.30-18.00: Gala

Austrias toimuvad Euroopa meistrivõistlused kulmineeruvad värvikireva uisugalaga. Põnevate kavadega tulevad jääle kõik Euroopa meistrivõistlustel medali võitnud sportlased. Graz annab teatepulga üle Horvaatia pealinnale Zagrebile ja juba 2022. aastal selguvad iluuisutamise Euroopa meistrid Tallinnas.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: