Naiste saalihokikoondis alustab MM-i: tuhin kasvab kogu aeg!

Saalihoki naistekoondis alustab laupäeval mänge maailmameistrivõistlustel Šveitsis, kus eesmärk on ületada eelmisel MM-il saavutatud 11. koht.

Saalihokinaiskonna ettevalmistus on juba terve aasta vältel kulgenud MM-i ootuses ning tõusvas joones. "Ma arvan, et ettevalmistus on olnud päris hea," rääkis ERR-ile koondise treener Rasmus Talviste. "Viimase kuu aja jooksul on toimunud märgatav areng nii mängujoonise täitmisel kui tüdrukute vaimse valmisoleku osas. Arvan, et peaksime MM-il särama."

Talvine MM-valikturniir tõi koondisele edasipääsu üsna napilt, kuid seda rõõmsamalt. "Tuhin ainult kasvab kogu aeg," sõnas ERR-ile koondise kapten Merli Süvari. "Mida lähemale MM jõuab, seda rohkem mõistame, et nüüd ongi käes see, mille nimel on nii palju tööd tehtud."

Lisaks oma mängu lihvimisele on seekord eraldi keskendutud ka vastasele, üks treener tegeleb just vastaste mängu analüüsimisega. "Ikka on hea, kui tunned vastast," tõdes Süvari. "Hea näide, kui mängisime Hollandi vastu: meil oli kodutöö tehtud, teadsime, et nad mängivad paremat kätt, panime nende rünnakuääre kinni, nad pidid tulema endale ebamugavat äärt mööda üles ja pudistasid. Juhtisime seda mängu vasturünnakutest kolme minutiga 3:0."

Eesti mängib MM-il ühes alagrupis Taani, Norra ja Jaapaniga. Esimesed kaks on meile rasked, kuid mängitavad vastased. "Jaapani kohta informatsioon puudub, pole neid eriti mängimas näinud," sõnas Talviste. "Kindlasti on viimaste aastate jooksul kõik riigid Aasia ja Okeaania kandist teinud väga suure arenguhüppe, nad hakkavad oma tasemelt jõudma Euroopa riikidele järele."

Eelmisel MM-il sai Eesti 11. koha, vähemalt sama saavutust üritatakse korrata ka seekord. Maailma reitingus on eestlannad kuueteistkümnendad.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: