Kodulinnas pidulikult vastu võetud Ratasepp: kogemus on ultratriatloni juures määrav

Eelmisel nädalal Kanaari saartel 40-kordse ultratriatloni lõpetanud Rait Ratasepp saabus täna kodulinna Tartusse, kus ta pidulikult vastu võeti.

Eelmisel nädalal Kanaari saartel 40-kordse ultratriatloni lõpetanud Rait Ratasepp saabus täna kodulinna Tartusse, kus ta pidulikult vastu võeti.

Võrreldes eelmise aastaga, kui Rait Ratasepp läbis 20-kordse ultratriatloni, tunnetas 36-aastane mees endas tugevat arengut. Veidi vähem kui kuue nädala jooksul oli Ratasepal iga päev kavas üks täispikk triatlon. Kokku ujus ta 152 kilomeetrit, läbis rattal 7200 kilomeetrit ja jooksis 1688 kilomeetrit. "See näitab väga hästi, kuidas kogemus on selle spordiala juures määrav. Mul läks kõik palju paremini kui eelmine aasta ja enamike eelmise aasta vigu ma vältisin. Need ajad üllatasid mind ennast ka. Ma teadsin, et mul on palju parem vorm ja ettevalmistus, aga need oli tõesti väga üllatavad ajad," tunnistas Ratasepp ERR-ile.

Katsumus toimus Atlandi ookeanis asuval Fuerteventura saarel. Nii ilmastiku kui maastiku poolest olid tingimused keerulised. Rataseppa keha pidas üldiselt hästi vastu. Viimastel päevadel läks asi siiski kriitiliseks, sest tekkis lihaseprobleem, mis häiris jooksmist. "39. päeval oli kõige keerulisem. Kui see oleks päev või kaks varem juhtunud, siis mul olnuks valida, et kas ma riskin vigastusega või teen selle asja lõpuni. Minu põhimõte on teha seda ikkagi vigastusevabalt, aga kõik läks hästi."

Järgmisel aastal soovib Ratasepp oma sportliku vormi senisest selgemalt proovile panna ka kiiruslikus võtmes. 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: