Kristina Kuusk koondise konkurentsist: sel hooajal on rõhk natuke teises kohas

Tallinna Mõõga turniir on väga tähtis võistlus Tokyo olümpiamängudele pääsemist silmas pidades. Kristina Kuuse sõnul koondises pingeid ei ole ja võideldakse ühise eesmärgi nimel.

Olümpiareitingu punkte saavad epeenaiskonnad teenida veel neljal maailma karika etapil, mille sekka kuulub ka pühapäevane turniir Kalevi spordihallis. Eesti naiskond on praegu olümpiareitingus kaheksandal kohal ning eesmärgiks on tõusta esinelikusse. Olümpiale pääsevad edetabeli neli paremat ning alates viiendast kohast veel iga maailmajao parim naiskond. Eestist on eespool Hiina, Venemaa, Poola, USA, Itaalia, Korea ja Ukraina.

Kristina, mismoodi on selleks uueks hooajaks sinu ettevalmistus kulgenud, mida oled teinud sellist, mis on vana, mida on sellist, mis on uus ja huvitav sinu jaoks?

Põhimõtteliselt võib öelda, et väga palju plaanis muutunud ei ole. Ilmselt kuna meil see satelliitide programm läks nii tihedaks, siis sinna tuli mitteharjumuspäraselt kaks laagrit üksteise otsa. See on praegu natuke teistmoodi. Eile andis veel tunda see viimane Ukraina päris raske laager. Vaatame, mis siit välja koorub. Huvitavat? Ma arvan, et seda võib treeneritega rääkida. Kõiki saladusi pole mõtet avaldada.

Mille kallal sa enda vehklemises või füüsises tööd oled teinud? Millega loodad uuel hooajal uuele tõusule?

ÜKE (üldkehalise ettevalmistuse) treeneriga oleme hästi palju rõhku pööranud nüüd just hooaja alguses kiirusele ja plahvatusele. Kas ta nüüd nii kiiresti realiseerub, aga mingil hetkel ma loodan, et peab kiirust ja plahvatuslikust juurde tulema.

Mida sa satelliitturniiridelt tahtsid saada ja mis need tulemused sinu jaoks näitasid?

Satelliitidel on vehklemine täpselt selline, et kord on üleval, kord on all. Need vastased on minu jaoks hästi ebamugavad, kuna enamus neist ei ole sellise klassi vehklejad. Nendega on minu jaoks hoopis raskem vehelda, aga trenni mõttes super võistlused.

Kõige pealt alistad ebastandardsed vastased ja siis tulevad kodused konkurendid?

Tavaliselt, kui me vaatame neid võistluseid, siis me tegelikult üksteist maha võtsime. Seal midagi muud ei olnud.

Kas koondisesisene konkurents on ka teistmoodi motiveerinud? Kõik viimased satelliitturniirid kuulusid Eesti naistele.

Võib-olla natuke. Aga ma arvan, et sellel hooajal on ilmselt rõhk natuke teises kohas kui üksteisega konkureerida. Tegelikult on vaja olümpiakoht kätte saada. Kui me siin omavahel kaklema hakkame, siis see asi nii lihtsalt ei lähe.

Pigem on nii, et kõik on motiveeritud olümpiahooajal head tulemust tegema?

Mulle tundub küll pigem niipidi. Ma ise küll ei tunne, et ma tahaks konkureerida oma ringi võistlejatega. Loomulikult, kui sa võistlusel kokku lähed, siis sa pead vehklema ja vehklema nii, et ta ei ole sinu ringist või sinu sõbranna, aga rohkem mõtlen, kuidas maailma võita, mitte meil siin Eestis.

Konkurents on tihe, kes naiskonda pääseb ja sinu olid naiskonnas niiöelda see neljas valik. On sellist pinget ka tunda või kõik teavad, et pead kõva olema naiskonda pääsemiseks?

Ma ei ütleks, et väga suurt pinget on. Eelmine hooaeg oli Erika (Kirpu) väljas, nüüd on Irina (Embrich), võib-olla homme olen mina, ülehomme Julia (Beljajeva). Võib-olla see hooaeg tulebki rõhku panna sellele, et kes on antud hetkel tugevam olümpiakoha kätte saamiseks. Ma arvan, et seda peatreener ise mõtleb enda peas, ma ise ei taha sellele mõtlema hakata. Ma pean pigem oma tulemused ära tegema ja siis vaatama, mis teised teevad.

Tallinna Mõõgal oled individuaalselt olnud üsna stabiilne - 13. kohad.

Oh jah. Oleks aeg natuke kaugemale jõuda. Ma ei tea. Võib-olla see hooaja esimene võistlus nõuab sisse elamist. Veel ei ole harjunud sellega, et puhkuselt tuled ja võib-olla seal on ka mingisugune roll. Eks näeb. Hooaeg on pikk.

Igal juhul tuleb Tallinna Mõõga võistlus väga konkurentsi tihe ja kohal on rekordarv sportlasi. Ütleme nii, et isegi 64 hulka ei ole lihtne pääseda.

Esimese päeva lõpuks jääb 280+ inimesest ju järele vaid 64. Ühele kohale on täitsa mitu tädi vehklemas.

See tähendab, et olümpiahooajal on tulnud välja kõik veteranid ja nooremad, kes hakkavad üritama. Mis sulle praegu paistab, milliseid jõujooni see hooaeg võtab?Aasia on viimasel ajal pildile tulnud, mis võib juhtuda sellel hooajal?

Ma arvan, et Aasia sinna pildile jääb. USA on alati tugev olnud, aga see aasta on nad saanud eriti tugevaks. Ma kahtlustan, et USA jääb sinna tippu ja Venemaast ei ole mõtet üldse rääkida. Nad on kogu aeg tugevad.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: