Erika Kirpu uue tõusu põhjustest: rahunesin ise maha

Erika Kirpu on alustanud uut vehklemishooaega väga hästi. Kaks satelliitturniiri võitu on tõstnud ta Eesti edetabelis liidrikohale.

Erika, sa oled hetkel Eesti epeenaiste jooksva edetabeli liider. Oled hooaega sissejuhatavad satelliitturniirid väga hästi vehelnud, kaks neist ka võitnud. Mis on edu taga?

Esiteks ma igatsesin vehklemist. Esimest korda ei teinud ma kaasa Euroopa ega maailmameistrivõistlustel [Kirpu jäi eelmisel aastal mõlemal korral koosseisust välja - toim.]. Mul oli selline tahe, et andke vehelda! Teiseks oli mul enne seda väga raske periood nii psühholoogiliselt kui ka füüsiliselt. Pausi abil rahunesin maha, ravisin ennast ja läksin uue jõuga vehklema.

Uus sisu ja enesekindlus.

Täpselt nii! Mul oli aega teha järeldused, mis läks valesti ja mida oli vaja teistmoodi teha. Nagu näha, tõi see tulemust.

Mida oma vehklemises või üldfüüsilises oled juurde lisanud, et sissejuhatavad turniirid hästi läksid?

Eelkõige ütleksin, et rahunesin maha... ise [näitab näpuga oimukohale]. Oli selline aasta nagu oli. Nii perekondlikud põhjused kui ka mõned skandaalid, nagu teada, ei lasknud mul nii vabalt vehelda nagu ma tahaks. Aeg ravib. Nüüd on palju kergem.

Teisest küljest ka treeneriga oleme palju rääkinud sellest, mis just mulle sobib. Ma arvan, et leidsime need kohad, mida saan rajal edukalt kasutada. Üldkehalise poolest teen nüüd tööd uue treeneriga, kes on itaallane, aga spetsiifiline - mitte suvaline ÜKE treener, vaid vehklemise ÜKE treener. Teeme palju spetsiifilist tööd, mis mulle väga meeldib. Võib-olla ka see andis midagi juurde.

Kas spetsiifiline töö on rohkem kiirusele või millelegi muule?

See on palju seotud vehklemisega. Võib-olla ei ole nüüd nii palju jooksmist 5x400, aga just see, mis vehklejale vaja on. Teeme palju kiirustööd, tähelepanu, koordinatsioni.

See on kõik töö, mida teed Itaalias?

Jaa-jaa-jaa! Ma teen igapäevaselt trenni seal. Mul on juba oma tiim olemas. Viimasel ajal olen sellega väga rahul.

Kui suur tiim on? Kus harjutada saate ja kas sul on sparringupartnerid ka kogu aeg võtta?

Jah, on. Ma elan Milanos ja seal on selline klubi nagu Milano Scherma, kus teemegi trenni. Tahaks isegi seal rohkem sparringut. Just praegu rääkisime siin ühe vehklejaga, et Itaalia on hea riik, sest kui sul on vaja, siis võtad autod, 200 kilti ja sa leiad ta üles. Eestis kahjuks nii ei ole. Isegi, kui sõidad ringi, siis on ikka need inimesed, kes on. Itaalia on suur ja lai. Kui vaja, siis leiab üles.

Mis sel hooajal sinu motivatsiooniks on ja kuidas koostöö Ukraina laagris läks?

Mulle väga meeldis Ukraina laager! Olin võib-olla natuke skeptiline, et lähme Ukrainasse. Seal oli väga hea sparring, head tüdrukud. Vaatamata sellele, et mõned olid ära sõjaväe maailmameistrivõistlustel. Meie vahel koondises on head suhted. Ma loodan, et kõik läheb hästi. Kuna ma olin vehklemist nii palju kõrvalt vaadanud, siis nüüd väga tahaks aidata võistkonnal olümpiale pääseda.

Kõrvalt vaadates on sul näha, mis on need aspektid, mida naiskond saaks rakendada?

Mul on raske öelda, mida võiks rakendada. Eelkõige mõtlen endale - tahan aidata! Minu roll on vehkleja roll. Ma ei ole peatreener. Mina pean täitma tema plaani ja minu töö on teha seda hästi.

Teil oli eelmise olümpiatsükli kogemus, kus lõpuks olümpiamull teid ära tappis. Kas nüüd on jalad rahulikumalt maas?

Minul on jaa. Tunnen end praegu palju rahulikumalt, kogenumana ja olen ka vanemaks muutunud. Keegi ei tea, kuidas läheb. Tunne on hetkel päris okei, olen sellega rahul!

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: