Soomer stardib Argentinas põhisõidule 14. positsioonilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hannes Soomer
Hannes Soomer Autor/allikas: Vaclav Duska Jr.

Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) oli Argentinas toimuval Supersport klassi 12. MM-etapi kvalifikatsioonis kiireima ringi välja sõitnud Corentin Perolarist (Yamaha, GMT94 YAMAHA) aeglasem 1,561 sekundit, mis andis eestlasele 14. koha.

"Nii mustal rajal ei ole ma sel aastal veel sõitnud," kirjeldas Argenitna rada Soomer. Äsja uue asflatkatte saanud San Juani Villicumi ringrajal on enamik sõitjaid hädas tolmu tõttu väga libedate rajatingimustega, millele ei leita kuidagi sobivat seadet. Nii ka Soomer. "Kohe, kui trajektoorilt välja sõidad, on pidamine läinud," ütles Soomer.

Reedeses teises vabatreeningus elaski ta üle kukkumise – õnneks palju kergema, kui ülejäänud, kellel samas kurvis ratas alt läks. Soomeri sõnul on ta meeskonnaga pärast laupäeva parema seadistuse leidnud, kui reedestes vabatreeningutes, kuid kvalifikatsioon tal siiski hästi ei õnnestunud.

"Ei saa täpselt aru, kas peaksime tegelema pidamise parandamisega või püüdma sõita kiiresti seal, kus pidamist on," rääkis Soomer. Lisaks on rajal ka üks kilomeetrine, mäkkesuunduv sirge, mis ei tule Soomerile heitluses suurema lõppkiirusega ratastega kasuks.

Kolme vabatreeningu tulemuste kokkuvõttes oli Soomeri aeg 12.. Kiireima ringiaja sõitis ta välja kolmandas vabatreeningus, olles vabatreeningute parimast Federico Caricasulost 1,418 sekundit aeglasem.

Tingimused Argentinas on praeguse aastaaja kohta tavalisest kuumemad, kvalifikatsioonis küündis õhutemperatuur pea 30 ja rajatempereatuur 48 kraadini.

Kella 17:25 algava võistlussõidu ajal peaks San Juan Villicumi ringrajal olema samuti kuiv, kuid kahest eelnevast päevast jahedam ilm.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: