Ebaõnne kogenud Varik ja Daiders said eelviimasel MM-etapil 11. koha

Kert Varik - Lauris Daiders (tagaplaanil)
Kert Varik - Lauris Daiders (tagaplaanil) Autor/allikas: Stijn Vanoverbeke

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste eelviimane etapp toimus eelmisel nädalavahetusel Prantsusmaal. Hooaja jooksul mitmete probleemide küüsis olnud Kert Varik ja Lauris Daiders ei pääsenud nendest ka Prantsusmaal, kui tulemus saadi kirja vaid ühest sõidust.

Laupäeval oma grupi kvalifikatsioonis kuuenda koha teeninud Varik ja Daiders jäid pühapäeval toimunud avasõidus kahjuks juba teisel ringil raja äärde ja taas kadus lootus etapi kokkuvõttes korralikku tulemust teha. Esimese sõidu võitsid Etienne Bax ja Kaspars Stupelis (Holland/Läti), kes kindlustasid sellega ka maailmameistrivõistluste esikoha. Teise koha teenisid Koen Hermans ja Nicolas Musset (Holland/Prantsusmaa) ning kolmanda koha Zeno Compalati ja Bastien Chopin (Itaalia/Prantsusmaa).

Teises sõidus tegid Varik ja Daiders väga hea stardi ja võtsid sisse neljanda koha. Mehed võitlesid enamuse sõidust top5 koha eest ning sõidu lõpus oldigi neljandal kohal. Kui ees sõitnud Bax ja Stupelis mehaanilise rikke tõttu katkestama pidid, tõusid Varik ja Daiders kolmandale kohale ja seal ka sõit lõpetati. Teises sõidus olid esimesed Marvin Vanluchene ja Ben Van Den Bogaart (Belgia/Holland) ning teised Jake Brown ja Joe Millard (Suurbritannia).

Etapi kokkuvõttes teenisid Kert Varik ja Lauris Daiders 20 punktiga 11. koha. Esikoha said 40 punktiga Marvin Vanluchene ja Ben Van Den Bogaart, teised olid 40 punktiga Koen Hermans ja Nicolas Musset ning kolmandad 38 punktiga Jake Brown ja Joe Millard. Enne viimast etappi on Varik ja Daiders 300 punktiga kuuendal kohal.

Viimane etapp toimub sellel nädalavahetusel Saksamaal.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: