Kiibus: suuri ebaõnnestumisi ei olnud, pigem oli üks väga suur õnnestumine

Foto: Reuters/Scanpix

Jaapanis jätkuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel sai Eva-Lotta Kiibus enda tiitlivõistluste debüüdil 22. Eestlanna sõnul suuri ebaõnnestumisi ei olnud, pigem oli üks väga suur õnnestumine.

"Vabakava oleks võinud paremini minna, aga ma arvan, et ma andsin sellel momendil, sellise publiku ees, sellises kohas, miljonite tunnetega, mis minus valitses, parima, mis minus oli," ütles Kiibus intervjuus Vikerraadiole.

Kiibusele oli esimene kord nii suurel võistlusel osaleda ning eestlanna on õnnelik, et närvid pingele vastu pidasid. "Kui kokku võtta, siis päris hästi pidasid närvid vastu. Suuri ebaõnnestumisi ei olnud. Pigem oli üks väga suur õnnestumine," jätkas Kiibus. "Lühikavas anda endast kõik see parem, näidata ennast kõige paremast küljest ja kvalifitseeruda vabakavale, see oli väga hea, et närvid vastu pidasid."

Lühikava õnnestumisele aitas Kiibuse sõnul kaasa suur ja järjepidev töö. "Ma olin selleks väga palju valmistunud, väga palju treeninud, et see tuleks puhtalt nii nagu ma tahaks. Ma olin nii rõõmus, et sain seal olla ja head emotsioonid aitasid kaasa, et läksin julgelt tegema oma asja," ütles Kiibus.

Suurvõistluse hõngu tundis iluuisutaja kohe. "Alustagem areenist, kus me sõidame ja see publik, mida on tohutult palju. Kõik elavad kaasa, eriti jaapanlased ning kogu see organisatsioon, see tiim, kes teevad sulle kõik asjad ette taha ära, seda on kohe näha," ütles Kiibus.

16-aastane Eva-Lotta Kiibus teenis enda vabakava eest 94,61 punkti ja kokku 149,99 silma.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: