Ader: ma ei julge lubada, et Lessingule ja Kõivule on kohe väga head asendused võtta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pühapäeval lõppesid laskesuusatamise maailmameistrivõistlused Östersundis. ERR-i kommentaator Tarmo Tiisler ja ekspert Margus Ader tegid toimunust kokkuvõtteid ja heitsid pilgu tulevikku - mis võiks olla muutunud järgmise aasta Anterselva MM-iks.

Östersundi maailmameistrivõistlustel tegid Eesti sportlased ilusamaid tulemusi kui kaks aastat tagasi Hochfilzenis. Neljal korral jõudis kolm erinevat sportlast 30 parema hulka. Margus Ader, ühtpidi on samm edasi tehtud ja see pole üldse. Teistpidi, me räägime kohtadest kolmandas kümnes, mis ei kõla ju maailmas kõige atraktiivsemalt. Kuhu me siis oma eluga jõudnud oleme? Kumma üle peaksime rohkem mõtisklema?

Enne, kui maailma tulla, tuleb kooli meistriks tulla, siis maakonna ja siis Eesti meistriks ning siis saab maailmas midagi teha. Spordi tulemuse ülesehitus... kuskilt tuleb alustada. Kui alustasime 60-ndatest ja oleme jõudnud 30 peale, siis oleme suure sammu edasi teinud. Siit järgmist sammu... nii suurt sellise hooga teha on väga keeruline. Aga ma usun, et kõik, kes laskesuusatamisest midagi teavad, tahavad teada ja panustada, on nõus selle sammu astuma.

Aga oled sa minuga nõus, et see on see piir, kus suur mäng alles algab?

Jaa, ma olen sellega täiesti nõus. Tõepoolest, kui võistlusi ja tulemusi vaadata, siis igale poole jäi ka varu: nii lasketiirus kui ka suusarajal.

Meeste koha pealt - Roland Lessing sõitis 30 hulka koha välja ja tema järgmisel aastal karussellis ei ole ning Kauri Kõiv on väga seal piiri peal. Justkui meestega ikaldab korralikult. Kaks head meest on, kes loodetavasti lähevad paremaks. Mis paistab tagapool?

Tagapool... tõesti see samm, mis vahele jääb, oleks vaja järgmisel aastal selliselt astuda, et meil oleks kohe asendused võtta. Aga täna ma ei julge lubada, et meil väga head asendused on. Vaatan muidugi juunioride klassi poole. Kas need mehed uuel hooajal panustavad? Ma loodan, et panustavad vähemalt sprindivõistlustega ja vahel teatevõistlustega. Samal ajal ei unusta ära oma tiitlivõistlusi - las teevad korralikult oma juunioride aastad lõpuni. Aga nagu tänane suur laskesuusatamine näitab - tullakse noorest peale ja tehakse väga kõvasid sõite ning võetakse ka medaleid. Tegelikult siin väga palju mõelda pole tarvis. Tuleb teha õiget asja, valida õigeid võistlusi ja tuleb appi tulla. Et kuskilt tuleb appi murdmaasuusataja, on väga väike võimalus, aga mina ei ole lootust kaotanud.

Meie hooldemeeskond oli tasemel, et saada neid kohti nende sportlastega, kes meil praegu on. Mida tuleks hoolde poole peal juurde panna, et sealt tuelks ka tuge juurde, et järgmisel aastal Anterselva MM-il saaksime rääkida juba teise kümne kohtadest.

Suuresti alustas hooldetiim nagu ka treenerite tiim seda aastat nullist. Marek Sander tuli hooldetiimi pealikuks ja ülejäänud kaks meest jätkasid. Need mehed selle aastaga on nii palju saanud teadmisi ja kogemust juurde, et juba ise teavad, mida uuel aastal paremini teha. Kindlasti on tarvis juurde saada üks hooldemees. Kuna ma nägin, kuidas meeste koondis otsis suuski - nelja peale leiti kaks paari. 30 paarist leiti kaks paari, mis nendes oludes väga head olid. Nii et saab ka seal edasi astuda. Midagi pole teha - raha tuleb mängu! Tuleb osta rohkem suuski, rohkem testida, et saada võrdväärsed paarid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: