Dorothea Wierer võitis karjääri esimese MM-kulla ({{commentsTotal}})

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Rootsis Östersundis võidutses eelviimasel alal ehk naiste 12,5 km ühisstardist sõidus itaallanna Dorothea Wierer.

Esimesed kolm lasketiiru puhaste paberitega läbinud Wierer tuli viimasesse tiiru pooleminutilise eduga, kuid jättis üles kaks märki. Kuna aga ka järgmised naised eksisid, läks Wierer siiski viimasele ringile esimesena, edestades 10,3 sekundiga venelanna Jekaterina Jurlova-Perchti ja 33,1 sekundiga sakslanna Denise Herrmanni.

28-aastane Wierer suutis viimase ringi ära kannatada ja võita enda karjääri esimese MM-kulla, seni oli tal auhinnakapis kaks MM-hõbedat ja kolm –pronksi. Individuaalseid medaleid oli Wiereril enne vaid üks. Võiduga tõusis Wierer taas MK-sarja üldliidriks, nii temal kui koondisekaaslasel Lisa Vittozzil on 852 punkti.

"See on täiesti uskumatu! Mul on väga hea meel, et üldse võistlema sain tulla, arvestades, mis juhtus eile," rääkis Wierer, kes jäi laupäevasest teatesõidust kõhuprobleemide tõttu kõrvale.

Finišis edestas Wierer Jurlova-Perchti 4,9 ja Herrmanni 15,4 sekundiga. Venelanna tegi nelja tiiru peale kaks ja sakslanna neli möödalasku.

Esimesena jäi pjedestaalilt välja kodupubliku ees võistelnud rootslanna Hanna Öberg, kes eksis kolmel lasul ja kaotas Wiererile 52,7 sekundiga. Neljal trahviringil käinud norralanna Tiril Eckhoff lõpetas viiendana (+57,7) ja kuuenda koha sai tiitlikaitsja, neli möödalasku teinud sakslanna Laura Dahlmeier (+1.03,4).

Selle distantsi valitsev olümpiavõitja, Slovakkiat esindav Anastassia Kuzmina jättis mõlemas lamadestiirus üles neli märki ja tegi üldse kogu võistluse peale koguni kümme möödalasku ning pidi leppima 28. kohaga, kaotust võitjale 4.44,1. See oli tema karjääri viimane start tiitlivõistlustel.

Ühisstardist sõitu pääses võistlema 30 naist MK-sarja edetabeli ja MM-il saavutatud kohtade järgi. Ükski eestlanna sel korral starti ei saanud, Johanna Talihärm jäi esimesena välja.