Põneva duelli järel esindab iluuisutamise MM-il Eestit Eva-Lotta Kiibus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: facebook.com/Olympiafann

Iluuisutamise MM-ile pääsu duell Gerli Liinamäe ja Eva-Lotta Kiibuse vahel lõppes nädalavahetusel viimase kasuks. Viieaastase vahe järel on Eesti MM-il esindatud ka meeste üksiksõidus.

Duellis pääsemaks maailmameistrivõistlustele edestas Eva-Lotta Kiibus 5,42 punktiga Gerli Liinamäed. Pileti Jaapanisse teenis uisutaja, kes täitis ISU tehnikanormi (tehnikahinne lühi- ja vabakavas) ja kogus veebruaris kõrgeima punktisumma. Normiga naistel probleeme polnud ja Kiibus kogus mõlemal stardil parema summa kui Liinamäe.

Sarajevos noorte olümpiafestivalil neljanda koha saavutades viis Kiibus oma rekordi 155,93 punkti peale ja näitas stabiilsust ka ISU kalendrivõistlusel Tallinnas, mille võitis pühapäeval 152,23 punktiga. Liinamäe tegi samal samal ajal Rootsis 150,51 ja Iisraelis 149,22 punkti väärt sõidud. Põnevas duellis MM-pileti teeninud 16-aastasest Anna Levandi õpilasest saab nüüd läbi aegade seitsmes Eesti naisüksiksõitja, kes pääsenud MM-ile.

Enne 20. märtsil Saitamas algavat suurt MM-i saab Kiibus 8. märtsil pingutada Zagrebis juunioride MM-il. Nooremale konkurendile alla jäänud Liinamäe hooaeg jätkub aga taliuniversiaadiga Krasnojarskis. Viieaastase vahe järel on Eesti MM-il esindatud ka meeste üksiksõidus ja debüüdi teeb 17-aastane Aleksandr Selevko. Treener Irina Kononova õpilane, kes saavutas jaanuaris Euroopa meistrivõistlustel 17. koha, ületas Tallinnas esimese Eesti meesüksiksõitjana 200 punkti piiri.

Selevko sai kogenud Venemaa koondislase, maailma- ja Euroopa meistrivõistlustete pronksimehe Mihhail Koljada järel teise koha 201,08 punktiga. Vaid 4,13 punktiga kaotas talle Jaapani pileti Daniel Albert Naurits. 20-aastane Liina-Grete Lilenderi õpilane viis oma rekordi Tallinnas 196,95 punkti peale ja tema jaoks jätkub hooaeg taliuniversiaadiga. Jäätantsus, kus kodune konkurents puudub, pääsesid normi täitmisega MM-ile Katerina Bunina ja German Frolov.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: